Zawodnik polskiego klubu będzie produkował własny alkohol. Opowiedział o tym pomyśle

Nowy zawodnik H.Skrzydlewska Orła Łódź - Benjamin Basso w przerwie zimowej zamierza nie tylko przygotowywać się do trudów nowego sezonu. Zadba również o trunek sygnowany jego nazwiskiem.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Benjamin Basso w pojedynku z Kimem Nilssonem (czerwony) WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Benjamin Basso w pojedynku z Kimem Nilssonem (czerwony)
Wbrew pozorom przerwa zimowa nie jest dla żużlowców czasem półrocznego odpoczynku. Po krótkich wakacjach zawodnicy pracują nad formą na kolejny sezon, budują zaplecze sprzętowe oraz spotykają się ze sponsorami, by podziękować im za wsparcie w zakończonym sezonie.

Nie inaczej zima wygląda u Benjamina Basso, który w listopadzie związał się kontraktem z H.Skrzydlewska Orłem Łódź. Duńczyk wiele zawdzięcza swoim biznesowym partnerom. Z niektórymi nawet decyduje się na pewne inicjatywy.

- Moi sponsorzy potrafią być bardzo kreatywni. Podczas jednego ze spotkań zrodził się pomysł, by zostać kimś więcej niż tylko dobrym żużlowcem - przyznał Benjamin Basso w rozmowie z WP SportoweFakty.

Srebrny medalista Speedway of Nations U21 z minionego sezonu będzie produkował własny alkohol! Nie jest on pierwszym sportowcem, który się na to decyduje. Można w tym gronie wymienić m.in. Conora McGregora (mieszane sztuki walki).

- Pierwsze butelki "BassoRum" powinny być gotowe w trakcie sezonu. Pracujemy nad tym, aby zapach mojego rumu przypominał zapach żużla, który fani czarnego sportu tak uwielbiają. Czy to się uda? Nie wiem. Będzie na pewno okazja, by to sprawdzić. Nie mogę się doczekać pierwszych opinii. Zamierzam dać fanom możliwość wzniesienia toastu tym, co zrobimy - dodał nasz rozmówca.

ZOBACZ WIDEO: Kogo najtrudniej namówić na wywiad w trakcie meczu? Znany dziennikarz tłumaczy

Wielu żużlowców na co dzień jazdę w lewo łączy z pracą zawodową lub też prowadzi własny biznes, który jest dla nich pewnego rodzaju zabezpieczeniem i możliwością dodatkowego zarobku. Przedsięwzięcie Basso w czarnym sporcie jest pewnego rodzaju novum. Czy wiąże z nim przyszłość?

- Całą uwagę skupiam obecnie na żużlu oraz doskonaleniu swoich umiejętności. Wszystkie pozostałe zajęcia to inicjatywy stricte zimowe, w których to przygotowuję się do sezonu oraz spotykam się ze sponsorami, którzy mają ogromny wkład w rozwój mojej kariery. Na razie są to inicjatywy uzupełniające i nic nie wskazuje na to, by to się miało zmienić - zakończył Basso.

Czytaj także:
- Mimo wielu zapytań wybrał ofertę Skrzydlewskiego. Mówi wprost, co o nim myśli!
- Prezes nie ukrywa, że jest jego ulubieńcem. Czołowy junior świata chce wygrać z nimi ligę

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy profesjonalni sportowcy powinni być kojarzeni z alkoholem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×