Dla polskiego klubu przeleci pół świata. "Ależ misja"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Monster Media / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Tai Woffinden
Materiały prasowe / Monster Media / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Tai Woffinden
zdjęcie autora artykułu

Tai Woffinden krótko po zakończeniu sezonu żużlowego udał się w podróż do Australii, gdzie trzykrotny mistrz świata tradycyjnie spędza wolny czas. Specjalnie dla Betard Sparty Wrocław przyleci jednak na jeden dzień do Polski. W jakim celu?

Tai Woffinden na arenie międzynarodowej reprezentuje Wielką Brytanię, ale trzykrotny mistrz świata dzieciństwo spędził w Australii i tam czuje się jak w domu. Dlatego regularnie po zakończeniu rywalizacji na Starym Kontynencie wybiera się w podróż na Antypody, by tam naładować baterie. Zachęca do tego pogoda panująca obecnie w Australii, gdzie mamy lato.

Wyjątkiem były lata pandemii COVID-19, kiedy to ze względu na obostrzenia Woffinden nie wybrał się w podróż na drugi koniec świata. 33-latek mówił później, że było to dla niego ciosem, bo nie mógł odpowiednio wypocząć mentalnie po trudach związanych z rywalizacją w PGE Ekstralidze i Speedway Grand Prix.

Problem Woffindena polega na tym, że jego Betard Sparta Wrocław pod koniec roku organizuje tradycyjną galę podsumowującą i zapowiadającą kolejny sezon. Dlatego trzykrotny mistrz świata musiał przerwać swój urlop w Australii, aby przylecieć do stolicy Dolnego Śląska.

ZOBACZ WIDEO: Cechuje ich czystość i precyzja latania. "Rysujemy na niebie"

"Zamierzam przelecieć pół świata na jeden dzień, a potem wrócić 'wielkim ptakiem' do Australii" - napisał Woffinden w mediach społecznościowych.

Biorąc pod uwagę ceny biletów lotniczych, jednodniowa wyprawa Woffindena do Polski będzie kosztować ok. 12-15 tys. zł. Wszystko zależy od tego, czy Brytyjczyk wziął ze sobą na pokład dodatkowy bagaż rejestrowany i jaką linię lotniczą wybrał. Biorąc jednak pod uwagę, że mówimy o jednym z najlepiej zarabiających żużlowców w PGE Ekstralidze, takie poświęcenie można zrozumieć.

Woffinden mógł też poczekać z wyprawą do Australii do grudnia. Wtedy uniknąłby konieczności podróżowania przez "pół świata" do Wrocławia na jeden dzień. Tyle że straciłby wtedy kilka tygodni na Antypodach. Były mistrz świata przebywa w Australii od drugiej połowy października.

Czytaj także:Pod taką nazwą pojedzie Polonia Bydgoszcz. Jest nowy kapitanCo z przyszłością Kolejarza Rawicz? Mamy komentarz miasta!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Tai Woffinden po sezonie 2024 odejdzie z Betard Sparty Wrocław?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (14)
avatar
Robisz
2.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
...australia:).Prosty człowiek-malutka literka;)  
avatar
Richard Varga Gattling
1.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Klasa biznes w tajskich liniach lotniczych. Tak można podróżować, nawet przez pół świata.  
avatar
 Möchomorek.
1.12.2023
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Ale dziwna ta "misja", że Tajski chce się pojawić w Polsce. Czytaj całość
avatar
Arras74
1.12.2023
Zgłoś do moderacji
4
0
Odpowiedz
Przyleci dla pieniedzy a nie dla polskiego klubu on ma na to **ebane  
avatar
Kamil84
1.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Kto piszę ,te artykuły? Ciekawe czy ja weźmie 5 osób to ile zaplaci? A co to będzie jak te osoby wezmą bagaż rejestrowany?A jak dwie z tych osób nie weźmie bagażu? Tak dużo pytać tak mało odpow Czytaj całość