Żużel. Nie żyje Stanisław Racięda. Był mistrzem Polski

Smutne wieści przekazał portal echogorzowa.pl. W czwartek 30 listopada zmarł Stanisław Racięda. To były żużlowiec Stali Gorzów, który z klubem sięgnął po tytuł DMP. Miał 64 lata.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Stanisław Racięda Archiwum prywatne / Archiwum prywatne Marcina Kozdrasia / Na zdjęciu: Stanisław Racięda
10 listopada Stanisław Racięda skończył 64 lata. Urodził się w Gorzowie Wielkopolskim i od najmłodszych lat uwielbiał motocykle. Był wychowankiem miejscowej Stali i to w jej barwach zdał egzamin licencyjny w 1978 roku.

W kolejnym sezonie zadebiutował w barwach Stali w meczu ligowym. Pierwszy mecz Racięda pojechał 27 maja 1979 roku, a rywalem była Sparta Wrocław. Zawodnik gorzowskiego klubu zdobył wtedy punkt.

W barwach Stali startował przez osiem lat. Trafił na jeden z najlepszych okresów w historii gorzowskiego klubu. W swoim dorobku miał złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski w 1983 roku, a do tego jeszcze trzy srebrne (1979, 1981, 1984) i jeden brązowy (1982). W tym czasie był głównie zawodnikiem rezerwowym.

W 1981 roku Racięda był bliski zdobycia medalu w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski. W finale sklasyfikowany został na piątym miejscu. Karierę zakończył cztery lata później.

Czytaj także:
Miał większy talent od Zmarzlika. W czwartek obchodzi 29. urodziny
Co z przyszłością Kolejarza Rawicz? Mamy komentarz miasta!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×