Żużel. Zmarzlik znów na pierwszym miejscu. Reszta daleko za mistrzem świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
zdjęcie autora artykułu

Zawodnik Platinum Motoru Lublin według badań jest najbardziej rozpoznawalną twarzą PGE Ekstraligi. Drugim najlepszym wynikiem z Biało-Czerwonych za to nie może pochwalić się Maciej Janowski, Patryk Dudek czy Dominik Kubera.

Pierwsze miejsce Bartosza Zmarzlika nie jest żadną niespodzianką, ponieważ od wielu lat jest on największą żużlową gwiazdą i dodatkowo jednym z najpopularniejszych sportowców w naszym kraju.

28-latka rozpoznaje 51 procent osób interesujących się żużlem z próby reprezentatywnej badań, które dla PGE Ekstraligi przeprowadziła firma Pentagon Research - czytamy na ekstraliga.pl.

Drugą lokatę, z wynikiem 35 procent, zajął Tai Woffinden. Jeden punkt procentowy mniej uzyskał Nicki Pedersen. Takim samym rezultatem może pochwalić się drugi z Polaków - Jarosław Hampel. Na piątym miejscu uplasował się Maciej Janowski, którego rozpoznało 31 procent badanych. Niemal identyczny wynik osiągnęli Janusz Kołodziej oraz Dominik Kubera.

ZOBACZ WIDEO: Trudniejszy proces licencyjny. Czy kluby mogą zostać wyrzucone z ligi?

Czołowa dziesiątka badania

Miejsce Imię i nazwisko Wynik
1.Bartosz Zmarzlik51%
2.Tai Woffinden35%
3.Jarosław Hampel34%
3.Nicki Pedersen34%
5.Jason Doyle32%
6.Maciej Janowski31%
7.Dominik Kubera30%
7.Janusz Kołodziej30%
9.Fredrik Lindgren28%
10.Martin Vaculik26%
10.Leon Madsen26%
10.Szymon Woźniak26%

Te wyniki wśród osób śledzących PGE Ekstraligę w social mediach były jeszcze lepsze. Badani rozpoznali niemal wszystkich najlepszych zawodników rozgrywek w przynajmniej 90 procent przypadków. Pierwszy znów był Zmarzlik, a drudzy Woffinden i Kołodziej, lecz różnice pomiędzy żużlowcami były niemal niezauważalne.

Największą sympatią wśród osób interesujących się żużlem, z 62-procentowym wynikiem, cieszy się czterokrotny indywidualny mistrz świata. 34-procentowym rezultatem może pochwalić się Jarosław Hampel. 19 punktów procentowych mniej uzyskał za to Janusz Kołodziej.

Jak czytamy na ekstraliga.pl. uzyskane wyniki wskazują, że niemal wszyscy zawodnicy uwzględnieni w badaniu posiadają wysoki potencjał marketingowy.

Czytaj także: Żużel. Mają nowego zawodnika. Jego poprzedni klub nie wystartuje w lidze Zwiększą wsparcie dla zdolnej młodzieży. Powstała Akademia Żużla

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Którego polskiego zawodnika PGE Ekstraligi darzysz największą sympatią?
Bartosza Zmarzlika
Jarosława Hampela
Janusza Kołodzieja
Macieja Janowskiego
Patryka Dudka
Dominika Kuberę
Kogoś innego
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
Anthia Anakritos
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Powinno martwić, że konkurentów mu ubywa zamiast przybywać. W dodatku ilościowo, nie mówiąc o jakości. Stara gwardia odeszła, a młodzi nie garną się do żużla.  
avatar
r6
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A dla mnie nr1 jest Maciej Janowski i tyle w temacie.  
avatar
romanf
4.12.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
szacunek za talent i walecznosc ,ale ,ale ...nie wszyscy zawodnicy maja takie same mozliwosci i sprzet ,zatem ta rywalizacja jest wypaczona ,ciagle jestem za limitowaniem sponsoringu dla zawod Czytaj całość