Znów poczują smak żużlowej rywalizacji. Sam zobacz, na czym "pojadą"

W Rzeszowie znów będzie można poczuć smak żużlowej rywalizacji, choć w nieco innym wydaniu niż zazwyczaj. Emocje tym razem zagwarantują zmagania na... pokaźnych rozmiarów makiecie.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
W Rzeszowie odbyły się zawody na specjalnej makiecie WP SportoweFakty / archiwum prywatne / W Rzeszowie odbyły się zawody na specjalnej makiecie
Na 10 grudnia zaplanowano drugą edycję turnieju żużlowego "Żużel - gram w to 2". Zmagania toczyć się będą od godz. 15:00 w restauracji "Republika Polsko-Francuska" w Rzeszowie. Uczestnicy rywalizować będą na makiecie stadionu żużlowego zbudowanej przez pomysłodawcę imprezy Sebastiana Rymarza.

Pierwsza odsłona tego wydarzenia odbyła się w marcu i zgromadziła wielu kibiców oraz zawodników.

Makieta stadionu Texom Stali w ostatnim czasie przeszła modernizację i obecnie już zdecydowanie mocniej nawiązuje do rzeszowskiego obiektu. Poza tym odrestaurowane zostały figurki zawodników, co sprawia, że bardziej przypominają prawdziwych żużlowców.

- Zawody zostaną rozegrane według programu z IMP, a przez rozbudowane zasady, tzn. taśmy, ostrzeżenia, upadki, spowodowania upadków, dodatkowe linie jazdy tzw. ryzykowne na wirażach, gracze jeszcze mocniej poczują adrenalinę towarzyszącą emocjom żużlowym. Na "torze" będzie można zobaczyć wiele legend rzeszowskiego klubu np. Georgi Petranova, Briana Andersena, Janusza Ślączkę czy Grzegorza Rempałę - tłumaczy nam Sebastian Rymarz, inicjator tego wydarzenia.

Udział w turnieju zapowiedzieli już wieloletny kapitan Stali Rzeszów Piotr Winiarz, wychowanek Unii Leszno Mariusz Fierlej, były zawodnik Stali i ŁTŻ-u Łódź Marian Micał czy też bardzo perspektywiczny Bartosz Bańbor.

- Również stowarzyszenie Lamba Pitbike Rzeszów, którego wychowankiem jest wicemistrz polski juniorów, przyjedzie w mocnym składzie z obrońcą złotego medalu pierwszej edycji "Żużel - gram w to" Tomaszem Odrowskim na czele - dodaje pan Sebastian.

Makieta wykonana przez pana Sebastiana Makieta wykonana przez pana Sebastiana
Makieta parku maszyn Makieta parku maszyn
Park maszyn - zawodnicy mają nawet swoje teamy! Park maszyn - zawodnicy mają nawet swoje teamy!
ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje torunianom do walki o mistrzostwo?

Czytaj także:
Uczył się od Holderów i Woffindena. Chce skorzystać z tego polskiego przepisu, by się rozwijać [WYWIAD]
Kadrowa rewolucja w Ostrowie. Jedna formacja szczególnie się wyróżnia


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×