Żużel. Mission impossible Betard Sparty Wrocław. Tak wygląda jej sytuacja

Kadra Betard Sparty Wrocław na sezon 2024 jest słabsza od tegorocznej. Ekipa z Dolnego Śląska będzie musiała się mocno napocić, aby poprawić wynik osiągnięty w tym roku. Jawi się to wręcz jako "mission impossible".

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
żużlowcy Betard Sparty Wrocław WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: żużlowcy Betard Sparty Wrocław
Ocenę siły Betard Sparty Wrocław przeprowadził portal WP SportoweFakty.

***

OBCOKRAJOWCY

W kadrze na kolejny sezon znaleźli się Tai Woffinden i Daniel Bewley, choć ten drugi "awansował" z roli zawodnika U24 na członka podstawowej formacji seniorskiej. Wydaje się, że o rozwój młodszego z Brytyjczyków można być spokojnym i może on jeszcze poprawić swoją średnią. Klucz do końcowego rezultatu Betard Sparty Wrocław tkwi w jeździe Woffindena.

Wrocławianie, aby myśleć o poprawieniu wyniku z tego roku, potrzebują czterech niemal bezbłędnie jeżdżących seniorów. Tymczasem to właśnie u Woffindena dochodzi zazwyczaj do wahań formy. Pytanie, czy doświadczony żużlowiec będzie w stanie im zapobiec.

Ocena: 4

ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje torunianom do walki o mistrzostwo?

POLACY

Na papierze formacja wygląda bardzo mocno. Maciej Janowski to w końcu brązowy medalista mistrzostw świata z sezonu 2022, a Artiom Łaguta rok wcześniej zostawał najlepszym jeźdźcem globu. Tyle że Janowski ma za sobą jedną z gorszych kampanii w karierze. Kosztowała ona wrocławianina wypadnięcie z cyklu SGP. Jeśli Janowski nie wróci w przyszłym roku na dawny poziom, to Betard Sparta będzie musiała zapomnieć o medalu DMP.

Ocena: 5

U24

Przed Bartłomiejem Kowalskim pierwszy sezon w gronie seniorskim. Aktualnego młodzieżowego mistrza Polski czeka niełatwa przeprawa i na pewno Betard Sparta nie będzie dysponowała już tak takim asem w rękawie, jakim był Daniel Bewley na pozycji U24. Z drugiej strony, jeśli przeanalizujemy nazwiska innych zawodników U24 w PGE Ekstralidze, to Kowalski wciąż jawi się jako jedna z najlepszych opcji.

Ocena: 4

JUNIORZY

Pięta achillesowa Betard Sparty Wrocław. Być może klub wesprze sprzętowo Kacpra Andrzejewskiego, Filipa Seniuka i Marcela Kowolika, co przełoży się na ich szybki progres w PGE Ekstralidze. Na teraz fakty są jednak takie, że drużyna z Dolnego Śląska dysponuje najmłodszą i najbardziej niedoświadczoną formacją młodzieżową w rozgrywkach. Starty w nadchodzącym sezonie mogą zaprocentować w przyszłości, ale rok 2024 będzie pełen błędów i nauki. Trzeba mieć tego świadomość.

Ocena: 1

Czytaj także:
Jarosław Hampel nie ma wątpliwości. "To jest wyłącznie teoria"
Nikt nie złożył mu propozycji. Klub znalazł wysyłając maila

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Betard Sparta Wrocław w sezonie 2024 powalczy o medal DMP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×