Żużel. Trzeci kontrakt Wadima Tarasienki. Wraca do ścigania w Skandynawii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty /  / Na zdjęciu: Wadim Tarasienko
WP SportoweFakty / / Na zdjęciu: Wadim Tarasienko
zdjęcie autora artykułu

Pracowity 2024 rok czeka Wadima Tarasienkę. Po kontraktach zawartych przez niego w lidze polskiej i brytyjskiej, potwierdzony został właśnie też ten w szwedzkiej.

Od pewnego czasu było wiadomo, że w przyszłym sezonie mający polskie obywatelstwo Rosjanin będzie bronić barw ZOOleszcz GKM-u Grudziądz w PGE Ekstralidze oraz King's Lynn Stars w Premiership. W poniedziałkowe popołudnie Wadim Tarasienko oficjalnie zyskał trzeciego pracodawcę, tym razem szwedzkiego. Angażem urodzonego w 1994 roku zawodnika pochwaliła się bowiem Eskilstuna Smederna jeżdżąca w Bauhaus-Ligan.

Dla Tarasienki oznacza to powrót do tej ligi po dwóch sezonach przerwy, co było spowodowane zakazem dla Rosjan na starty w Szwecji. W 2021 roku startował on w Vastervik Speedway, a wcześniej, w latach 2019-2020, reprezentował Masarnę Avesta, z którą podczas tzw. sezonu covidowego zdobył złoty medal.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że sprowadziliśmy do zespołu prawdziwego wojownika. Ma pewne doświadczenie, ale jednocześnie przyszłość. Wierzymy, że w 2024 roku w Smedernie może postawić w jej kierunku duży krok - przyznał menadżer Jerker Eriksson cytowany przez oficjalny serwis klubowy na portalu Facebook.

Smederna ma za sobą nieudany sezon w Bauhaus-Ligan, ponieważ zajęła ostatnie siódme miejsce i jako jedyna nie wystąpiła w rundzie play-off, choć do rywalizacji przystępowała jako mistrz kraju. Oprócz Tarasienki w składzie na przyszłoroczną kampanię znajdują się także: Kim Nilsson, Maksym Drabik, Grzegorz Zengota, Patryk Wojdyło, Philip Hellstroem-Baengs, Joel Andersson i Anton Jansson.    ZOBACZ WIDEO: Rekordowy budżet Apatora. Ile brakuje do walki o mistrzostwo?

CZYTAJ WIĘCEJ: To zły zwiastun dla innych klubów. Hitowych transferów nie będzie? Sztab szkoleniowy Włókniarza skompletowany. "Mieszanka doświadczenia i młodości"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy w 2024 roku Eskilstuna Smederna zdobędzie mistrzostwo Bauhaus-Ligan?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)