Powrót z zaświatów - podsumowanie sezonu w wykonaniu Speedway Polonii Piła

Po dwóch latach przerwy na żużlową mapę Polski powrócił klub z Piły. Głównym zadaniem jeźdźców nowej Polonii było godne reprezentowanie barw klubowych w meczach na własnym stadionie, a działacze mieli dopilnować, aby nie powtórzyły się kłopoty finansowe z lat poprzednich. Teraz można śmiało powiedzieć - główne cele udało się zrealizować.

Trudy reaktywacji

Wszystko zaczęło się niemalże rok temu. Żużlowy światek obiegła informacja, że do rozgrywek ligowych w sezonie 2009 zgłasza się klub z Piły. Szybko okazało się, że tym klubem nie będzie istniejąca już Victoria, ale będąca w fazie powstawania Speedway Polonia Piła. Kolejnej próby reaktywacji podjął się ten sam człowiek, któremu udało się na początku lat 90-tych wprowadzić pilską Polonię na salony - Marek Wieczorek. Tym razem sytuacja była jednak o wiele trudniejsza. Wydawało się, że pomysł zakładania klubu w samym środku kryzysu gospodarczego nie może się udać. Mało kto dawał wiarę zapewnieniom działaczy, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Sytuacja nabrała nowego kształtu w momencie, gdy kontrakt podpisał Piotr Świst. Doświadczony żużlowiec, posiadający na swoim koncie wiele sukcesów był gwarantem poważnych planów i od tej pory było pewne, że na żużlowej mapie Polski pojawi się nowy klub.

Oprócz Śwista kontrakty podpisali m.in. Krzysztof Pecyna, Michał Rajkowski, Łukasz Linette, Hening Bager, Aleksiej Charczenko oraz juniorzy - bracia Cyprian i Marcel Szymko oraz Michał Łopaczewski. Łącznie w Pile kontrakty podpisało aż 21 zawodników, a trenerem został były zawodnik Wybrzeża Gdańsk - Piotr Szymko.

Na papierze wszystko wyglądało bardzo ładnie. Z zakontraktowanych zawodników można było skompletować taką ósemkę, która przy odrobinie szczęścia mogła powalczyć o czołowe lokaty. Rzeczywistość okazała się brutalna. Wystawiany skład był determinowany przez finanse. Brak jakichkolwiek dotacji z miasta i małe zainteresowanie sponsorów zmusiły działaczy do oparcia klubowych finansów na wpływach z biletów - 70 procent budżetu miało pochodzić od kibiców. Nie przeszkodziło to jednak w realizacji zamierzonych celów. W pierwszym roku działalności zadaniem klubu miało być zyskanie zaufania kibiców i sponsorów poprzez zwycięstwa na własnym torze, a mecze wyjazdowe miały odbywać się jak najmniejszym nakładem finansowym.

No i się zaczęło

W pierwszym spotkaniu Polonia podejmowała Kolejarz Rawicz. Mecz okazał się podwójnym sukcesem. Poloniści bez większych problemów uporali się z Niedźwiadkami, a na trybunach zasiadły tłumy. Najlepszym zawodnikiem meczu był Piotr Świst i jak pokazały kolejne spotkania był to początek świetnego sezonu w jego wykonaniu. Pozostali zawodnicy również bardzo dobrze się zaprezentowali. Każdy dołożył do zwycięstwa swoją cegiełkę i pozostawało pytanie - czy Polonia jest taka silna, czy Kolejarz był tego dnia wyjątkowo słaby?

Zbudowani sukcesem działacze postanowili wystawić na kolejny mecz w Opolu najsilniejszy skład. Kolejarz okazał się mimo wszystko zbyt silny i od tej pory na mecze wyjazdowe najlepsi zawodnicy zagraniczni byli zapraszani sporadycznie. Zaledwie tydzień później przyszedł czas na prawdziwy test. Do Piły zawitała drużyna Orła Łódź, która była niemal stuprocentowym kandydatem do awansu. Po emocjonującym widowisku końcowy wynik wyniósł 45:45. Tradycyjnie świetnie pojechał Piotr Świst, a poziomem dopasowali się do niego Hening Bager i Aleksiej Charczenko. Do końca sezonu wymieniona trójka stanowiła o sile pilskiego klubu.

Kolejne dwa mecze to dwie wysokie porażki. Najpierw bez problemu z Polonią uporała się ekipa Speedway Miskolc, a następnie taką samą różnicą punktową pilanie ulegli drużynie z Lublina. Te porażki były jednak wkalkulowane i jedynym wydarzeniem wartym odnotowania był powrót na tor Krzysztofa Pecyny. Wychowanek Polonii swoich pierwszych meczów nie mógł jednak zaliczyć do udanych. Zdobył w nich zaledwie dwa punkty.

W Pile o dwóch wyjazdowych porażkach szybko zapomniano. Mecz z KSM Krosno przy ul. Bydgoskiej pozwolił zatrzeć złe wrażenie. Było to spotkanie z gatunku "z piekła do nieba". Jeszcze na trzy biegi do końca meczu Polonia traciła aż osiem punktów, jednak trzy podwójne zwycięstwa w ostatnich gonitwach pozwoliły wygrać 47:43. Do grona punktujących zawodników dołączył Krzysztof Pecyna, który dzięki zdobyciu trzynastu tzw. płatnych punktów z miejsca stał się bohaterem. Polonia nadal nie zaznała goryczy porażki na własnym torze.

Trzy tygodnie później odbył się rewanżowy mecz z Wilkami. Występująca w mocno okrojonym składzie Polonia przegrała różnicą aż trzydziestu punktów. Była to jak do tej pory najwyższa porażka ligowa Polonistów i nie zwiastowała niczego dobrego przed ciężkim spotkaniem w Pile z drużyną KMŻ Redstar Lublin. Koziołki kolejny raz pokonały Polonię, tym razem na jej własnym torze i była to pierwsza porażka pilan na stadionie przy ul. Bydgoskiej.

Zawodnicy Polonii musieli jak najszybciej odbudować zaufanie kibiców. Ta sztuka udała im się już tydzień później, kiedy pokonali Speedway Miskolc 50:40. Kolejnym spotkaniem był wyjazd do lidera z Łodzi. Polonia nawet przez moment nie nawiązała z Orłem walki. Jednak wszyscy wiedzieli, że nie to spotkanie było najważniejsze, ale to decydujące odbędzie się za tydzień, kiedy przyjedzie do Piły Kolejarz Opole. Pilanie byli o krok od awansu do fazy Play-Off. Brakowało im zwycięstwa z bonusem nad opolanami. Plan powiódł się w pięćdziesięciu procentach. Udało się zwyciężyć, jednak bonus powędrował do Opola. Sprawa awansu do kolejnej rundy rozgrywek była nadal otwarta, a wszystko miało wyjaśnić się w ostatnim meczu fazy zasadniczej z bezpośrednim rywalem w tabeli - Kolejarzem Rawicz.

Do Rawicza Polonia pojechała w swoim najmocniejszym składzie. Udało się sprowadzić nawet Australijczyka Cory’ego Gathercole’a. Cel był jeden – utrzymać szesnastopunktową zaliczkę i zdobyć bonus, który da awans do Play-Off. Spotkanie początkowo układało się lepiej dla Niedźwiadków. Już po kilku gonitwach uzyskali dziesięciopunktową przewagę. W tym momencie trener Szymko zastosował złotą rezerwę taktyczną, która przyniosła zamierzony skutek. Para Świst-Charczenko wygrała 8:1 i stało się jasne, że do Play-Off awansuje Polonia.

Jako szósta drużyna rundy zasadniczej Polonia trafiła w I Rundzie Play-Off na lidera z Łodzi. Były to dwa mecze bez historii. W pierwszym meczu w Pile wygrał Orzeł 59:32, a pogromem 69:20 na własnym torze Łodzianie pokazali komu należy się awans do półfinału.

Czy było warto?

Zgłoszenie drużyny do rozgrywek kosztowało działaczy wiele trudu. Skompletowanie silnej ekipy jeszcze więcej. Odpowiedzią na pytanie czy warto było podjąć się ten trud jest frekwencja na trybunach. Średnio na każdym meczu w Pile pojawiało się ponad 4 tysiące kibiców. Mogą tego pozazdrościć nie tylko wszystkie kluby II ligowe, ale również część klubów z I ligi. Mimo najdroższych w lidze cen biletów kibice pokazali, że było warto. Zawodnicy odpłacali się ambitną walką na torze i pozwala to optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Pozycja w tabeli nie była w tym roku najważniejsza, jednak udało się osiągnąć niewielki sukces w postaci awansu do Play-Off. Zdecydowanym liderem drużyny z Piły był Piotr Świst. Pokazywał na torze walkę efektowną i efektywną. Kibicom jego piękne akcje z pewnością pozostaną na długo w pamięci, ale jego wkład był o wiele większy niż ten widoczny wyłącznie na torze. Był dobrym duchem drużyny. Potrafił motywować młodszych kolegów, użyczać im sprzętu, a na meczach ligowych, niejednokrotnie "dowoził" do mety na punktowanych pozycjach kolegów z drużyny. Do jego poziomu dostosował się Hening Bager. Na jego punkty zawsze można było liczyć, a dzięki swojej niezwykłej waleczności i dobrym relacjom z kibicami stał się jednym z ulubieńców pilskich fanów. Fenomenalną drugą część sezonu miał Aleksiej Charczenko. W decydujących momentach potrafił jechać na poziomie Piotra Śwista. Największym problemem Polonii byli juniorzy. Swojej jedynej szansy nie wykorzystał Peter Kildemand, a Cyprian Szymko i Michał Łopaczewski byli jednymi ze słabszych juniorów w lidze. Pozostaje nam tylko czekać na kolejny sezon, w którym wszystko powinno być o wiele łatwiejsze i liczyć na to, że działacze bogatsi w doświadczenia wyciągną odpowiednie wnioski z mijającego sezonu.

Mecze Speedway Polonii Piła w pigułce:

1. Kolejka - 5 kwietnia

Speedway Polonia Piła - Kolejarz Rawicz 53:37

Kolejarz Rawicz

1. Marcin Nowaczyk (1,d,0,2,0) 3

2. Piotr Dziatkowiak (-,-,-,-) 0

3. Robert Mikołajczak (2,2,1,0,1’) 6+1

4. Wiktor Gołubowskij (0,0,-,-,-) 0

5. Maks Gregoric (3,2,2!,2,1,2) 12

6. Emil Idziorek (3,w,0,0) 3

7. Erik Pudel (1,0) 1

8. Sebastian Alden (0,d,3,3,3,3) 12

Speedway Polonia Piła

9. Piotr Świst (2’,3,2,2,3) 12+1

10. Michał Rajkowski (3,1,2,1’) 7+1

11. Roberto Haupt (1,3,3,3) 10

12. Łukasz Linette (3,2,1,2) 8

13. Aleksiej Charczenko (1,3,3,1’) 8+1

14. Cyprian Szymko (2,2,1,1) 6

15. Michał Łopaczewski (0,2’,0) 2+1

16. Kauko Nieminen (d,0) 0

2. Kolejka - 13 kwietnia

Kolejarz Opole - Speedway Polonia Piła 51:40

Speedway Polonia Piła

1. Piotr Świst (1,2*,3,3,2) 11+1

2. Michał Rajkowski (0,-,1,0) 1

3. Roberto Haupt (2,w,3,3,1*) 8+1

4. Łukasz Linette (0,3,0,2,1) 6

5. Aleksiej Charczenko (1,1,-,-) 2

6. Cyprian Szymko (3,0,-,0,1) 4

7. Wiaczesław Kazaczuk (0,0) 0

8. Henning Bager (3,2!,1,2) 8

Kolejarz Opole

9. Adam Czechowicz (2*,2*,3,3,0) 10+2

10. Stephan Katt (3,3,1,0,u) 7

11. Robert Księżak (1,w,2*,2) 5+1

12. Robert Flis (3,1,3,1,3) 11

13. Piotr Rembas (2*,2,2,2,3) 11+1

14. Mateusz Mikorski (2,3,1,-) 6

15. Max Dilger (1*,0,w) 1+1

16. Fritz Wallner ns

3. Kolejka - 19 kwietnia

Speedway Polonia Piła - Orzeł Łódź 45:45

Orzeł Łódź

1. Mariusz Franków 0 (d/4,d/4,-,-)

2. Denis Sajfutdinov 10 (1,3,3,3,3,d/4)

3. Rusłan Gatiatow 9+1 (3,2,2,0,2*)

4. Piotr Dym 1 (1,0,-,-)

5. Freddie Eriksson 8 (2,2,2,1,1)

6. Maciej Piaszczyński 4+1 (3,1*,-,0,-)

7. Simon Gustafsson 8 (1,0,1*,3,3)

8. Mathias Schultz 5+1 (2*,w,3)

Speedway Polonia Piła

9. Piotr Świst 13+1 (2*,3,3,2,3)

10. Aleksiej Charczenko 7 (3,1,0,2,1)

11. Roberto Haupt 4+1 (2,1*,1,-)

12. Łukasz Linette 2 (0,2,-,-)

13. Henning Bager 9+2 (3,3,w,1*,2*)

14. Michał Łopaczewski 4 (2,0,1,1,-)

15. Peter Kildemand 1+1 (0,1*)

16. Michał Rajkowski 5 (3,2,0,0)

4. Kolejka - 3 maja

Speedway Miszkolc - Speedway Polonia Piła 37:56

Speedway Polonia Pila

1. Piotr Świst (1,3,1*,1,6,2) 14+1

2. Wiaczesław Kazaczuk (0) 0

3. Roberto Haupt (1,1,3,0,3) 8

4. Łukasz Linette (0,0,0) 0

5. Aleksiej Charczenko (1,3,2,2,2*,w) 10+1

6. Marcel Szymko (2,0,1,0) 3

7. Michał Łopaczewski (d,1,d) 1

8. Krzysztof Pecyna (0,1) 1

Speedway Miszkolc

9. Norbert Magosi (3,2,1*,1,1) 8+1

10. Siergej Darkin (2*,w,2,3) 7+1

11. Manuel Hauzinger (3,1*,3,3) 10+1

12. Laszlo Sztmari (2*,2,d,0) 4+1

13. Siemen Własow (3,2*,3,2*,3) 13+2

14. Jozsef Tabaka (3,2*,0,2*,2) 9+2

15. Kirył Cukanow (1,3) 4

16. Roland Kovacs (1) 1

5. Kolejka - 10 maja

KMŻ Redstar Lublin - Speedway Polonia Piła 55:36

Speedway Polonia Piła

1. Piotr Świst 14+1 ( 3, 2*, 2, 3, 4!)

2. Michał Rajkowski 3 ( d4, 3, d4, d4)

3. Henning Bager 8 ( 3, 1, 2, 2, 0)

4. Krzysztof Pecyna 1+1 ( d/start, -, 1*, 0)

5. Aleksiej Charczenko 5 ( 2, 1, 1, 1, -)

6. Cyprian Szymko 3+1 ( 2, 1*, -, d4, 0, -)

7. Marcel Szymko 2+1 ( 1*, u, 1)

8. Roberto Haupt 0 ( 0, 0)

KMŻ Redstar Lublin

9. Jacek Rempała 10+1 ( 2, 3, 3, 2*,-)

10. Jonas Messing 3+2 ( 1*, 2*, d4, -)

11. Tomasz Rempała 10+1 (2, 1, 3, 1*, 3)

12. Kirił Filinow 7+2 (u/w, -, 2*, 3, 2*)

13. Karol Baran 12 ( t, 3, 3, 3, 3)

14. Maciej Michaluk 0 (d2, -, t, -, t)

15. Rafał Klimek 11+1 ( 3, 3, 2*, 1, 2)

16. Richard Hall 2 ( u2, d4,1, 1)

6. Kolejka - 31 maja

Speedway Polonia Piła - KSM Krosno 47:43

KSM Krosno

1. Jan Jaros 7+2 (1*,2,2*,2,d)

2. Krister Jacobsen 8 (2,0,3,3,t)

3. Kenneth Hansen 9 (3,3,3,d,0)

4. Bartosz Kasprowiak 1 (0,0,-,1)

5. Roman Chromik 9 (3,2,3,0,1)

6. Mateusz Kowalczyk 6+1 (3,1,0,1,1*)

7. Claes Nedermark 2+1 (2*)

8. Lenar Nigmatzianow 1 (u/w,1)

Speedway Polonia Piła

9. Piotr Świst 16+1 (3,3,3,2,3,2*)

10. Łukasz Linette 1+1 (0,-,-,1*)

11. Aleksiej Charczenko 3 (2,1,0,-)

12. Krzysztof Pecyna 11+2 (1*,-,2,3,2*,3)

13. Henning Bager 9+1 (2,2,1,2,2*)

14. Cyprian Szymko 1+1 (u,-,1*,-,0)

15. Michał Łopaczewski 1 (1,0,0)

16. Michał Rajkowski 5+1 (1,1*,3)

9. Kolejka - 21 czerwca

KSM Krosno - Speedway Polonia Piła 61:31

Speedway Polonia Piła

1. Piotr Świst (1,3,1*,1,-) 6+1

2. Marcel Szymko (d,-,-,0) 0

3. Aleksiej Charczenko (1*,3,4!,1,2,1) 12+1

4. Łukasz Linette (2,0,d,2,-) 4

5. Krzysztof Pecyna (1,1,t,-,3) 5

6. Michał Łopaczewski (1*,d,d,-,d,w) 1+1

7. Cyprian Szymko (2,0,1,0,0) 3

8. brak zawodnika

KSM Krosno

9. Krister Jacobsen (3,3,3,3,3) 15

10. Jan Jaros (2*,2*,2*,1,2) 9+3

11. Kenneth Hansen (3,1*,2*,-,-) 6+2

12. Aleksander Conda (0,2,3,1) 6

13. Roman Chromik (3,2,0,3,-) 8

14. Mateusz Kowalczyk (3,2*,1*,3,2*) 11+3

15. Piotr Machnik (0,1*) 1+1

16. Tomasz Łukaszewicz (3,2*) 5+1

10. Kolejka - 28 czerwca

Speedway Polonia Piła - KMŻ Redstar Lublin 43:47

KMŻ Redstar Lublin

1. Jacek Rempała (3,2’,3,2,3) 13+1

2. Hynek Stichauer (0,3,2’,2,3) 10+1

3. Karol Baran (0,3,2,0,2’) 7+1

4. Tomasz Rempała (3,0,1’,1’) 5+2

5. Tomasz Piszcz (3,2,2,2,0) 9

6. Rafał Klimek (3,0,0) 3

7. Jonas Messing (0,0,0) 0

Polonia Piła

9. Piotr Świst (2,3,3,3,3,2) 16

10. Łukasz Linette (1’,1,-,1,1) 4+1

11. Krzysztof Pecyna (2,w,1,3,0) 6

12. Roberto Haupt (1’,1,-,0) 2+1

13. Henning Bager (2,1’,1,3,1’) 8+2

14. Michał Łopaczewski (2,1’,2,0,1) 6+1

15. Cyprian Szymko (1’) 1+1

16. Steffen Mell (0) 0

11. Kolejka - 5 lipca

Speedway Polonia Piła - Speedway Miszkolc 50:40

Speedway Miszkolc

1. Siergiej Darkin (1,2,2*,2,0) 7+1

2. Laszlo Szatmari (2,1*,3,d,0) 6+1

3. Norbert Magosi (3,2*,d,1) 6+1

4. Manuel Hauzinger (1,3,3,0) 7

5. Siemen Własow (1,3,3,2,3,1) 13

6. Attila Lorincz (1,0,t) 1

7. Siergiej Karanczencew (0,0,0,0) 0

Speedway Polonia Piła

9. Piotr Świst (d,1*,2,3,2) 8+1

10. Cory Gathercole (3,2,1*,3,3) 12+1

11. Aleksiej Charczenko (2,3,2,3,2*) 12+1

12. Krzysztof Pecyna (0,0,-,1) 1

13. Henning Bager (3,1,1,2*,t) 7+1

14. Michał Łopaczewski (3,2*,0,0) 5+1

15. Cyprian Szymko (2*,1*,1,1*) 5+3

16. Łukasz Linette ns

12. Kolejka - 19 lipca

Orzeł Łódź - Speedway Polonia Piła 62:28

Speedway Polonia Piła

1. Piotr Świst (1,3,2,3,0!) 9

2. brak zawodnika

3. Aleksiej Charczenko (1,u/w,2,1,2) 6

4. Łukasz Linette (d,3,1*,0,0) 4+1

5. Krzysztof Pecyna (1,u/w,-,1,-) 2

6. Michał Łopaczewski (2,0,2,1,1,1) 7

7. Cyprian Szymko (0,0,0) 0

8. Marcel Szymko (0,0,d) 0

Orzeł Łódź

9. Mariusz Franków (3,3,0,3,3) 12

10. Rusłan Gatiatow (2*,1,3,-,3) 9+1

11. Piotr Dym (2*,2,3,2,-) 9+1

12. Denis Sajfutdinow (3,1*,2*,-) 6+2

13. Stanisław Burza (2*,2,-,3,2*) 9+2

14. Maciej Paiszczyński (3,3,1,1,-) 8

15. Mariusz Konsek (1,0) 1

16. Zdenek Simota (3,2*,2*,1) 8+2

13. Kolejka - 26 lipca

Speedway Polonia Piła - Kolejarz Opole 49:42

Speedway Polonia Piła

9. Piotr Świst - 14 (3,3,3,3,2)

10. Krzysztof Pecyna - 0 (0,-,-,-)

11. Aleksiej Charczenko - 12+1 (3,3,3,2,1*)

12. Thomas Stange - 2 (0,1,1,-)

13. Henning Bager - 10 (w,2,3,3,2)

14. Cyprian Szymko - 3 (2,1,0,-,-)

15. Michał Łopaczewski - 2+2 (1*,w,1*)

16. Łukasz Linette - 6+2 (2*,1,2*,1,0)

Kolejarz Opole

1. Adam Czechowicz - 11+1 (1*,2,2,3,w,3)

2. Robert Flis - 3 (2,0,1,u)

3. Piotr Rembas - 9+1 (1*,3,2,1,2!,-)

4. Kamil Zieliński - 3 (2,1,0,-)

5. Igor Kononow - 9+1 (2*,0,2,2,3,0)

6. Kamil Fleger - 3 (3,-,t,0,-)

7. Christian Ago - 4 (0,3,1,0)

14. Kolejka - 2 sierpnia

Kolejarz Rawicz - Speedway Polonia Piła 47:46

Speedway Polonia Piła

1. Piotr Świst (d,3,2,6!,2,3) 16

2. Krzysztof Pecyna (1,-,-,-) 1

3. Aleksiej Charczenko (2,3,2,2*,2*) 11+2

4. Łukasz Linette (0,0,-,-) 0

5. Henning Bager (u,3,0,3,2) 8

6. Michał Łopaczewski (0,0,1) 1

7. Cyprian Szymko (3,2,1*,0,d) 6+1

8. Cory Gathercole (1,1*,1) 3+1

Kolejarz Rawicz

9. Sebastian Alden (3,1*,3,2,1) 10+1

10. Robert Mikołajczak (2*,2,0,1) 5+1

11. Alan Marcinkowski (3,0,3,3,0) 9

12. Wiktor Gołubowskij (1,2,2*,0,) 5+1

13. Marcin Nowaczyk (3,2,3,0,3) 11

14. Emil Idziorek (1*,1,t) 2+1

15. Casper Wortmann (2,1*,0,1) 4+1

16. Simon Walker (1) 1

15. Kolejka - 9 sierpnia

Speedway Polonia Piła - Orzeł Łódź 32:59

Orzeł Łódź

1. Henrik Gustafsson (2’,2’,-,2’) 6+3

2. Zdenek Simota (3,3,0,0) 6

3. Piotr Dym (3,2’,w,3,1) 9+1

4. Mathias Schultz (2,3,d,1,1) 7

5. Stanisław Burza (3,3,2’,3,3) 14+1

6. Maciej Piaszczyński (3,1,0,-,-) 4

7. Simon Gustafsson (2’,3,3,3,2) 13+1

8. Mariusz Franków NS

Speedway Polonia Piła

9. Piotr Świst (1,2,3,4!,2,2) 14

10. Krzysztof Pecyna (0,1’,-,d) 1

11. Roberto Haupt (1,0,-,-) 1

12. Łukasz Linette (0,-,-,0) 0

13. Henning Bager (2,1,1’,1,0) 5+1

14. Michał Łopaczewski (1,0,0,2,1,0) 5

15. Cyprian Szymko (0,w) 0

16. Cory Gathercole (1,2,1,3) 7

16. Kolejka - 16 sierpnia

Orzeł Łódź - Speedway Polonia Piła 69:20

Orzeł Łódź

9. Mariusz Franków - 10+2 (3,2*,-,3,2*)

10. Rusłan Gatjatow - 5+1 (2*,-,0,3)

11. Piotr Dym - 9+1 (2*,3,1,3,-)

12. Freddie Eriksson - 10+2 (3,2*,3,2*,-)

13. Stanisław Burza - 10+2 (2*,3,-,2*,3)

14. Maciej Piaszczyński - 7+1 (2*,3,-,1,1)

15. Simon Gustafsson - 11+1 (3,2*,3,3)

16. Zdenek Simota - 7 (3,3,1)

Speedway Polonia Piła

1. Piotr Świst - 5 (1,d,2,d,2)

2. Marcin Kozdraś - 2 (0,1,0,1)

3. Łukasz Linette - 2+1 (0,1,1*,d,-)

4. Marcel Szymko - 3 (1,w,2,0,0)

5. Krzysztof Pecyna - 2 (1,0,0,1,d)

6. Michał Łopaczewski - 6 (1,d,1,2,2,u)

7. Cyprian Szymko - 0 (0)

Speedway Polonia Piła 2008 w liczbach:

Spotkań w sezonie: 14

Ilość zwycięstw: 4

Ilość remisów: 1

Ilość porażek: 9

Ilość bonusów: 1

Najwyższe zwycięstwo: 53:37 z Kolejarzem Rawicz (dom)

Najwyższa porażka: 20:69 z Orłem Łódź (wyjazd)

Statystki zawodników sklasyfikowanych:

6. Piotr Świst - śr. bieg: 2,243

15. Aleksiej Charczenko - śr. bieg: 1,860

18. Hening Bager - śr. bieg: 1,750

39. Łukasz Linette - śr. bieg: 1,000

40. Cyprian Szymko - śr. bieg: 0,974

41. Krzysztof Pecyna - śr. bieg: 0,971

42. Michał Łopaczewski - śr. bieg: 0,902

Statystyki zawodników niesklasyfikowanych:

4. Cory Gathercole - śr. bieg: 1,917

14. Roberto Haupt - śr. bieg: 1,458

24. Michał Rajkowski - śr. bieg: 1,222

48. Thomas Stange - śr. bieg: 0,667

52. Marcin Kozdraś - śr. bieg: 0,500

53. Peter Kildemand - - śr. bieg: 0,500

56. Marcel Szymko - śr. bieg: 0,471

67. Wiaczesław Kazaczuk - śr. bieg: 0,000

69. Kauko Nieminen - śr. bieg: 0,000

72. Steffen Mell - śr. bieg: 0,000

Komentarze (0)