Wystartował 15 metrów z tyłu i zrobił to. Kapitalny bieg w wykonaniu Maxa Fricke'a! [WIDEO]

19 marca 2018 roku Belle Vue Aces zwyciężyło ze Swindon Robins 48:42. W czwartym wyścigu spotkania Australijczyk został zmuszony wystartować za resztą stawki, ale nie przeszkodziło mu to stoczeniu rewelacyjnej walki o pierwsze miejsce.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Max Fricke WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Max Fricke
Mitchell Davey w kasku żółtym, Daniel Bewley w niebieskim, Tobiasz Musielak w białym oraz Max Fricke w czerwonym, stanęli pod taśmą czwartej gonitwy. Ten drugi i czwarty reprezentował Belle Vue Aces. Pierwszy i trzeci Swindon Robins.

Australijczyk został wykluczony za zejście z motocykla. Zrobił to, aby poprawić koleinę, przed startem. Jeśli ktoś chciał popracować nad lepszym miejsce pod taśmą, musiał zrobić to bez zsiadania z niego. Był to wówczas nowy przepis. W powtórce mógł wystąpić, ale ruszał 15 metrów za pozostałymi żużlowcami.

Zdecydowanie lepiej wystartowali goście tego pojedynku. 22-letni wówczas zawodnik szybko uporał się ze swoim brytyjskim kolegą i pomknął za rywalami. Jeszcze na początku drugiego okrążenia był już niemal za tylnym kołem Polaka, który został wyprzedzony już kilkadziesiąt metrów dalej na przeciwległej prostej.

ZOBACZ WIDEO: Czy będzie 10 drużyn w PGE Ekstralidze? Istotny jeden aspekt

Aczkolwiek Musielak nie miał zamiaru odpuszczać i starał się odzyskać swoją pozycję. Fricke z kolei nie za bardzo się tym przejmował i cały czas zaciekle ścigał swojego rodaka, który starał się umiejętnie bronić. Wszystko ostatecznie wyjaśniło się na ostatnim łuku.

Obecny żużlowiec ZOOleszcz GKM-u Grudziądz zdobył w tamtym spotkaniu 13 punktów i dorzucił do tego jeden bonus. Co ciekawe w kolejnych wyścigach za zejście z motocykla wykluczani byli także Zach Wajtknecht oraz Polak. Oni jednak ruszając 15 metrów za innymi, nie prezentowali się już tak korzystnie.

Czytaj także:
Żużel. 1. Liga w liczbach. Falubaz został prawdziwym hegemonem. Przyjemski rozbijał bank
Żużel. Prezes PZM o skandalu w Krośnie: Pewnych ludzi przy organizacji finałów IMP już nie będzie

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×