Żużel. W niedzielę II runda IM Australii. Tungate przyjeżdża do domu jako lider

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Rohan Tungate
Materiały prasowe / Judy Mackay / Na zdjęciu: Rohan Tungate
zdjęcie autora artykułu

Czwartkową rundą w Banyo rozpoczęły się styczniowe Indywidualne Mistrzostwa Australii. W niedzielę żużlowcy spotkają się w Kurri Kurri. Rohan Tungate do miejsca, w którym urodził się i stawiał pierwsze kroki na żużlu, przyjedzie jako lider.

Przyjedzie jako zawodnik z pierwszego miejsca w klasyfikacji przejściowej Indywidualnych Mistrzostw Australii, choć w czwartek w Banyo zajął drugie. Na przedmieściach Brisbane w biegu finałowym Rohan Tungate musiał uznać wyższość Maxa Fricke'a, jednak jeśli spojrzał w tabelę punktową i tak mógł być ukontentowany. Przez całe zawody prezentował się najrówniej, bo jako jedyny zawodnik dojeżdżał do mety na pierwszej i drugiej pozycji.

Fricke, a także Jaimon Lidsey tracą do Tungate'a tylko punkt, jednak teraz zmierzą się z nim na jego terenie. W niedzielę druga z pięciu rund odbędzie się bowiem w Kurri Kurri, w Nowej Południowej Walii. A to tam urodził się oraz wychował obecny lider i to tam notował w przeszłości świetne wyniki w ramach krajowych mistrzostw.

W latach 2018-2019 na Loxford Park Speedway zajmował pierwsze miejsce, z kolei w ubiegłym rok był trzeci, ustępując jedynie Jasonowi Doyle'owi i Jackowi Holderowi. Szansa na to, by w domu utrzymać fotel lidera tegorocznego czempionatu, jest więc całkiem niemała i niewątpliwie na to pewnie liczy sam Tungate, który smak mistrzostwa poznał dotąd raz, tj. sześć lat temu.    ZOBACZ WIDEO: Mistrz Polski "dostaje po pysku"?! Mocne słowa prezesa

Rywalizacja w IM Australii dopiero się zaczęła, a już sporą stratę do medalowych pozycji ma obrońca mistrzowskiego tytułu. Młodszy z braci Holderów nie pokazał niczego szczególnego w Banyo, odpadając z turnieju na etapie półfinału. Podobnie zresztą jak Chris czy Brady Kurtz. W Kurri Kurri wszyscy będą tym samym musieli zacząć gonić czołówkę, w której znajduje się także Josh Pickering, czyli największa niespodzianka in plus, jeśli mowa o inauguracji zmagań.

Zresztą i Pickering wraca do świetnie znanego sobie miejsca, bo również on wychował się na torze w Kurri Kurri, gdzie zwykle notuje bardzo dobre wyniki. 27-latek potwierdził to w rundzie przed rokiem, zajmując piąte miejsce i całkiem niedawno podczas obchodów 100-lecia żużla. W połowie grudnia w meczu zespołów Chrisa Holdera i Tai'a Woffindena zgubił tylko punkt.

Uczestnicy turnieju w Kurri Kurri:

Fraser Bowes Ben Cook Zach Cook Ryan Douglas Max Fricke Chris Holder Jack Holder Brady Kurtz Jaimon Lidsey Sam Masters James Pearson Josh Pickering Keynan Rew Rohan Tungate Michael West Jye Etheridge ("dzika karta")

Termin zawodów: niedziela 7 stycznia Początek: godz. 9:30 (czasu polskiego)

Klasyfikacja Indywidualnych Mistrzostw Australii 2024 po 1 z 5 rund:

M. Zawodnik Banyo Kurri Kurri Albury Mildura Gillman Suma
1.Rohan Tungate1616
2.Max Fricke1515
3.Jaimon Lidsey1515
4.Josh Pickering1212
5.Chris Holder1010
6.Jack Holder1010
7.Brady Kurtz88
8.Ryan Douglas88
9.James Pearson77
10.Sam Masters77
11.Ben Cook66
12.Keynan Rew55
13.Tate Zischke55
14.Zach Cook44
15.Fraser Bowes11
16.Michael West11

WIĘCEJ O ŻUŻLU W AUSTRALII: --> Oto faworyci IM Australii 2024 --> Turniej o Trofeum Jasona Lyonsa w Mildurze --> Turniej z okazji 100-lecia żużla w Banyo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty