Żużel. To tam jest najdrożej. Tak prezentują się ceny karnetów w PGE Ekstralidze

Wszystkie kluby najlepszej żużlowej ligi świata przedstawiły ceny całosezonowych wejściówek dla swoich fanów. Kwota, jaką trzeba zapłacić w danym mieście, często zależy od sektora, na którym chce się usiąść. Kilka ośrodków jednak się wyróżnia.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
SGP na Motoarenie WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / SGP na Motoarenie.
W PGE Ekstraliga kluby posiadają stadiony w różnych standardach. Nie da się ukryć, że część z nich prezentuje się zdecydowanie lepiej od pozostałych. Niektóre ośrodki to wykorzystuję i ustalają cenny trochę wyższe od pozostałych.

Oczywiście na ostatecznie kwoty, jakie trzeba zapłacić za zakup karnetów, wpływa wiele czynników. Nie można zapomnieć, chociażby o liczbie miejsc na obiekcie, średniej frekwencji, wynikach czy nawet zarobkach w regionie.

Tutaj jest najtaniej


Jednakże bez względu na to, czy stadion został podzielony na sektory, czy nie, na tle wszystkich klubów wyróżnia się Tauron Włókniarz Częstochowa. Pod Jasną Górą kibice mają do wyboru tak naprawdę cztery rodzaje wejściówek. Karnet normalny kosztuje 280, a ulgowy 190 zł. Jeśli ktoś chciałby siedzieć na "Trybunie Centralnej", musiałby wydać 400 zł.

ZOBACZ WIDEO: Czy Jakub Miśkowiak zmieni oblicze ebut.pl Stali Gorzów?

Dodatkowo można zakupić karnet "Super VIP", lecz w takim wypadku trzeba przeznaczyć już 3000 złotych. Warto podkreślić, że bilety całosezonowe obowiązują wyłącznie na rundę zasadniczą. Jednakże za ich okazaniem można również wchodzić na mecze U-24 Ekstraligi, zawody eliminacyjne Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów oraz kilka innych pozostałych imprez.

Stadiony z podziałem na sektory


ZOOleszcz GKM ustanowił tak naprawdę trzy kategorie. Jeśli ktoś chciałby siedzieć na miejscach przy prostej startowej oraz wejściu w pierwszy łuk, musi zapłacić 350 zł. Wejściówka na trybunę główną to już 600 zł. Pozostałe sektory kosztują z kolei 290 złotych (karnet normalny) oraz 220 złotych (karnet ulgowy).

Jeszcze więcej opcji do wyboru mają fani Betard Sparty Wrocław. Na trybunę wschodnią, a więc tą przy przeciwległej prostej startowej wystarczy zapłacić 209 złotych za karnet normalny i 149 zł za ulgowy. Zdecydowanie popularniejsza jest jednak część zachodnia i tam cena takich wejściówek zaczyna się odpowiednio od 359 i 269 złotych.

Najdroższe karnety kosztują już 839 zł. Oczywiście obowiązuje one wyłącznie na rundę zasadniczą. Istnieje jednak możliwość zakupu "karnetu złotego", który jest droższy, ale pozwala wejść na pozostałe zawody oraz fazę play-off. Oprócz wejściówek normalnych i ulgowych jest dodatkowo opcja "junior".

Trzecim klubem z wyraźnym podziałem na sektory jest Fogo Unia Leszno. Kibice wielkopolskiego ośrodka mogą wybrać spośród aż siedmiu rodzajów karnetów. Najtańszy kosztuje 225 (normalny) i 130 złotych (ulgowy). Cena pozostałych wejściówek normalnych to - 270, 320, 285, 450 i 1000 złotych w przypadku trybuny głównej. Tutaj w grę wchodzą jednak jeszcze bilety ulgowe, szkolne oraz dziecięce.

Stadiony bez wyraźnego podziału na sektory


W tych ośrodkach kwestia kupienia karnetu jest w pewnym sensie zdecydowanie prostsza, ponieważ do wyboru nie ma zbyt wielu opcji. Enea Falubaz Zielona Góra proponuje swoim fanom karnet normalny w cenie 320 złotych, ulgowy za 250 złotych oraz dziecięcy, który kosztuje 100 zł. Oprócz tego można zakupić wejściówkę "Vip Start" za 1500 złotych lub "Vip Start dziecięcy" za 300 zł. Dodatkowo klub proponuje posiadaczom karnetów kilka innych bonusów.

Czas na klub, który posiada najpewniej najładniejszy stadion w Polsce. KS Apator Toruń całosezonowe normalne bilety sprzedaje za 340, ulgowe 270, a dziecięce 90 złotych. Wejściówka na trybunę główną to już 1000 złotych. Aczkolwiek posiadacze karnetów na sezon 2023 mogą kupić te na 2024 rok w promocyjnej cenie. Jest jeszcze opcja zakupu wejściówek całosezonowych wraz z fazą play-off, jednak oczywiście wówczas koszt jest jeszcze większy.

Dość podobne pieniądze trzeba przeznaczyć na zakup karnetu w Gorzowie Wielkopolskim. W opcji normalnej to kwota 345 złotych. Studenci, seniorzy oraz osoby z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym lub lekkim muszą zapłacić 295 zł. "Junior" musi z kolei wydać 95 złotych. Karnet na trybunę główną kosztuje już z kolei odpowiednio 1500, 1000 oraz 250 złotych. ebut.pl Stal Gorzów także proponuje całosezonowe wejściówki, uprawniające do wejścia na spotkania w fazie play-off.

Najdroższe karnety są za to u mistrzów Polski z sezonu 2022 i 2023. Tutaj opcja normalna to 450, ulgowa 380, a dziecięca 200 zł. Platinum Motor sprzedaje jeszcze całosezonowy bilet na trybunę główną w cenie 800 złotych. Przedstawione kwoty dość mocno wyróżniają się na tle pozostałych ośrodków. Nie od dziś jednak wiadomo, że w Lublinie wejściówki sprzedają się niemal od razu i na każdym meczu zasiada komplet publiczności.

Czytaj także:
Żużel. To oni są najmłodsi. Sprawdziliśmy wiek drużyn w PGE Ekstralidze
Ekspert apeluje do premiera o natychmiastowe działanie. Chodzi o miliardy złotych

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×