Żużle. Gdzie najdrożej, a gdzie najtaniej? Ceny karnetów w Speedway 2. Ekstralidze

Wszystkie kluby z drugiego szczebla rozgrywkowego przedstawiły ceny całosezonowych wejściówek dla swoich fanów. W większość przypadków kwoty, jakie trzeba zapłacić, są do siebie zbliżone. Mimo wszystko kilka ośrodków wyróżnia się na tle pozostałych.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Brady Kurtz WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Brady Kurtz
W Speedway 2. Ekstralidze standardy stadionów nie są aż tak różne, jak w PGE Ekstralidze. Aczkolwiek część z nich i tak prezentuje się lepiej od pozostałych. To jeden z czynników, który wpływa na ceny karnetów. Nie można jednak zapomnieć, chociażby o liczbie miejsc na obiekcie, średniej frekwencji, wynikach czy nawet zarobkach w regionie.

W większość klubów w przypadku sprzedaży wejściówek całosezonowych nie ma podziału na sektory. Aczkolwiek z tego grona trzeba wykluczyć Cellfast Wilki oraz Abramczyk Polonię.

Stadiony z podziałem na sektory


Bydgoszczanie najtańsze karnety normalne sprzedają za 220 złotych, a najdroższe nawet za 1500 zł. Jednakże w tej drugiej opcji zasiadamy na trybunie głównej i mamy dostęp do cateringu. Jednocześnie obowiązuje on na fazę play-off. Jeśli ktoś chciałby zrezygnować z posiłków oraz rundy finałowej, to musi zapłacić 600 zł. Oprócz tego można jeszcze zakupić bilety na cały sezon w cenie 340 oraz 250 złotych. Obowiązują także bilety ulgowe.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. To było kluczowe. Fredrik Lindgren zdradził czynnik, który pozwolił mu wrócić do wysokiej formy

Jeszcze więcej możliwości mają kibice krośnieńskiej ekipy. Tam karnet normalny z miejscem nienumerowanym na drugim wirażu kosztuje 300 zł. Stałe wejściówki na trybuny przeciwległej prostej to już wydatek rzędu 360 oraz 420 złotych, a pierwszy łuk 450 i 500 zł. Jeśli ktoś chciałby jednak zasiąść na trybunie krytej, to musi poświęcić 500 lub 600 złotych. Na miejsca nienumerowane obowiązuje także karnety ulgowe, junior oraz mini junior.

To tutaj jest najtaniej


Najtańsze karnety bez podziału na sektory sprzedawane są w Ostrowie Wielkopolskim. Cena jest szczególnie atrakcyjna, gdy przyrównamy ją do celów Arged Malesy oraz zbudowanego składu. Całosezonowa wejściówka normalna kosztuje w tym mieście 270, a ulgowa 180 złotych. Drożej jest już w przypadku trybuny głównej, gdyż wówczas trzeba zapłacić 570 zł. Oprócz tego mamy karnet rodzinny i dla osób z niepełnosprawnością (I grupa).

Podobne ceny ustaliło Energa Wybrzeże Gdańsk. Nad morzem za bilet obowiązujący przez całą rundę zasadniczą trzeba zapłacić 280 (normalny) i 210 złotych (ulgowy). Tutaj mamy także drugą opcję. Kibice mogą jeszcze dostać karnety na trybunę krytą. W tym przypadku trzeba wydać odpowiednio 350 i 280 zł.

Gdzie najdrożej?


Niemal identyczne kwoty za całosezonowe wejściówki trzeba wydać w Poznaniu i Rzeszowie. Zarówno InvestHousePlus PSŻ, jak i Texom Stal sprzedaje karnety normalne za 300, a ulgowe 210 złotych. Różnią się za to dziecięce bilety całosezonowe. W Wielkopolsce koszt za taki karnet to 30, a na Podkarpaciu 70 złotych. Aczkolwiek w obu ośrodkach obowiązują inne ograniczenia wiekowe. Beniaminek Speedway 2. Ekstraligi sprzedaje jeszcze bilety "VIP Gold" w cenie 600 zł, na miejsca pod wieżyczką sędziowską.

Sporo opcji, choć bez podziału na sektory, mają kibice w Łodzi. H.Skrzydlewska Orzeł podstawowe całosezonowe wejściówki proponuje w cenie 300 (normalny) oraz 90 złotych (ulgowy). Jeśli ktoś chciałby mieć możliwość wjazdu na parking przy stadionie w dniu zawodów, to musi dorzucić 100 zł. Obowiązują również karnety "VIP", w cenie 700 oraz 400 zł. Dodatkowo istnieje jeszcze opcja "junior". Trzeba jednak podkreślić, że w Łodzi w przypadku biletów ulgowych istnieją trochę inne ograniczenia wiekowe niż w innych klubach.

Najdroższe karnety sprzedaje z kolei Innpro ROW. W Rybniku za bilet normalny trzeba zapłacić 350 złotych. Ulgowa wejściówka całosezonowa to już koszt 273 zł. Istnieje także możliwość zakupu karnetu na trybunę krytą. W tej opcji kosztuje on 560 złotych.

Czytaj także:
Nie gryzł się w język, mówiąc o PGE Ekstralidze. "Jest absurdalny"
Żużel. Sławomir Kryjom nie czuł się tak od wielu lat. "Jestem przepełniony entuzjazmem"

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy kupiłeś karnet na mecze swojego ulubionego klubu w sezonie 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×