Żużel. Łapanka z zawodników, których nikt nie chciał. Tak ocenił Arged Malesę

Arged Malesa zbudowała praktycznie nowy zespół, a jego celem jest wygranie Metalkas 2. Ekstraligi. Zdaniem Ireneusza Macieja Zmory będzie to trudne do zrealizowania. - To są zawodnicy, których nikt w PGE Ekstralidze nie chciał - przyznał.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Chris Holder WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Chris Holder
Ostrowianie przez wielu są stawiani w roli jednego z faworytów do walki o zwycięstwo w Metalkas 2. Ekstralidze i awansu do PGE Ekstraligi. Inaczej widzi to Ireneusz Maciej Zmora, który typuje wielkopolską ekipę dopiero na siódmym miejscu.

Działacze Arged Malesy mówią jasno, że celem jest wygrana na drugim poziomie rozgrywkowym. Po to do drużyny ściągnięto Chrisa Holdera, Gleba Czugunowa, Frederika Jakobsena oraz Wiktora Jasińskiego.

- To są zawodnicy, których nikt w PGE Ekstralidze nie chciał, a nie z listy życzeń klubów ekstraligowych. Dlatego moim zdaniem nie będą swoim poziomem ciągnąć drużynę w górę, bo chcieliby wrócić na wyższy szczebel. To są żużlowcy, którzy zostali w trybie sportowym "wyrzuceni" z tej ligi - powiedział w rozmowie z portalem kurierostrowski.pl były prezes Stali Gorzów.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Rewelacyjne informacje od Patricka Hansena. Zdradził, kiedy wsiądzie na motocykl

Ma on świadomość, że cała czwórka to sportowcy z marką, ale jednak po przejściach. W związku z tym w sezonie 2024 będą chcieli się odbudować w pierwszej lidze, co nie musi się od razu udać. - Trener Mariusz Staszewski nie ma czarodziejskiej różdżki, którą dotknie zawodników, a ci nagle wrócą do swojej najlepszej formy - stwierdził Zmora.

Co więcej, w jego opinii są oni z zupełnie innych światów, przez co stworzyli pewnego rodzaju "łapankę". Każdy z nich jeździł w PGE Ekstralidze, ale pochodzą z różnych środowisk i klubów. - Według mnie to jest drużyna na awans, ale jeszcze nie w tym sezonie. W tym roku Arged Malesę czeka walka o jak najlepsze poukładanie wszystkich klocków - zaznaczył wieloletni działacz żużlowy.

Nie ma on wątpliwości, że żużel w dużym stopniu jest sportem indywidualnym, dlatego o końcowym wyniku całego zespołu decyduje suma tych pojedynczych rezultatów. Mimo wszystko na końcu trzeba te poszczególne elementy do siebie dopasować i stworzyć monolit. Silny punkt widzi za to w Mariuszu Staszewski, który jest doświadczonym szkoleniowcem i może dać dużo dobrego.

Arged Malesa rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi zainauguruje 14 kwietnia na torze w Bydgoszczy z tamtejszą Abramczyk Polonią.

Czytaj także:
Żużel. Tyle Polonia Bydgoszcz będzie musiała zapłacić za Franciszka Majewskiego
Inflacja w tym kraju przekroczyła 210 procent! Żeby móc jeździć sprzedaje kurczaki

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×