Żużel. Najmniejsza liga świata stała się faktem! O mistrzostwo powalczą... dwie drużyny

Bardzo długo toczyły się dyskusje dotyczące rozgrywek niemieckiej Bundesligi w sezonie 2024. Wiemy już, jakie zapadły ostateczne decyzje. Liga wystartuje, ale w bardzo okrojonym składzie.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Martin Smolinski w meczu reprezentacji Niemiec WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Martin Smolinski w meczu reprezentacji Niemiec
Od kilku lat do rywalizacji o Drużynowe Mistrzostwo Niemiec przystępowały zaledwie cztery zespoły. W tym roku chęć zmagań o medale zadeklarowały już tylko trzy ośrodki - MC Guestrow, MC Nordstern Stralsund oraz MSC Olching.

Z czasem jednak działacze tego ostatniego klubu wycofały się z pomysłu zgłoszenia zespołu. W efekcie rozgrywki Speedway Bundesligi stanęły pod dużym znakiem zapytania, bowiem zgodnie z regulaminem minimum trzy ekipy muszą zostać zgłoszone, by liga została uznana za oficjalną.

Podjęto rozmowy na temat tego, co zrobić w zaistniałej sytuacji. W dyskusje zaangażowano także działaczy AC Landshut, by Bawarczycy zdecydowali się na udział w zmaganiach o mistrzostwo kraju. Kolizja terminów oraz sytuacja ekonomiczna sprawiły, że działacze na to nie przystali.

ZOBACZ WIDEO: Co z obowiązkowym wychowankiem? Szokujące słowa Piotra Barona

Finalnie zdecydowano, że MC Guestrow oraz MC Nordstern Stralsund zmierzą się ze sobą czterokrotnie - po dwa razy na każdym z torów. Pierwsze mecze odbędą się 17 maja (w Guestrow) oraz 9 czerwca (w Stralsund). Kolejne dwa terminy mają zostać ogłoszone w kolejnych tygodniach.

Ponadto poinformowano, że już rozpoczęły się dyskusje między działaczami a klubami na temat tego, by w sezonie 2025 do rozgrywek Speedway Bundesligi zgłosiło się więcej zespołów.

Czytaj także:
1. Utalentowany nastolatek pod okiem Micka Holdera
2. Młody Czech miał kilka opcji. To dlatego wybrał Falubaz

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×