Żużel. Młody Czech miał kilka opcji. To dlatego wybrał Falubaz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Matous Kamenik na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Matous Kamenik na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Matous Kamenik został jednym z nowych zawodników Falubazu Zielona Góra. Młody Czech związał się z klubem z Grodu Bachusa kontraktem na U24 Ekstraligę, a sprawę konsultował m.in. z rodakiem Janem Kvechem.

Awans Enea Falubazu Zielona Góra do PGE Ekstraligi oznaczał, że działacze nie tylko muszą zbudować skład, który powalczy w najlepszej lidze świata. To wymusiło również konieczność skompletowania kadry, która wystartuje w U-24 Ekstralidze.

Działacze zdecydowali się dać szansę Michałowi Curzytkowi, czy ściągnęli Jonasa Knudsena. Nową twarzą został także Matous Kamenik, który jest drugim Czechem w zespole Enea Falubazu.

- Miałem kilka opcji, ale ostatecznie zdecydowałem się na Falubaz, bo komunikacja między mną a klubem była naprawdę dobra. Wydaje się też, że i w zespole działa to tak, jak powinno. Sporo na ten temat rozmawiałem również z Janem Kvechem oraz Filipem Siterą - przyznał Kamenik w rozmowie z WP SportoweFakty.

ZOBACZ WIDEO: Żużel. Rewelacyjne informacje od Patricka Hansena. Zdradził, kiedy wsiądzie na motocykl

W minionym sezonie Kamenik reprezentował Orlen Cellfast Wilki Krosno. Czech wystartował jednak w zaledwie dwóch meczach, w których pojawił się na torze w pięciu wyścigach. Zdobył w nich pięć punktów z bonusem.

- Byłem rozczarowany brakiem szans. Uważam, że nie pojechałem źle, ale wygląda na to, że w składzie byli lepsi zawodnicy. Pojawiła się oferta przedłużenia kontraktu, ale pod koniec sezonu poczułem, że to nie będzie dobre. Cieszę się jednak z tego, że mogłem pojechać, chociaż te dwa mecze - dodał nasz rozmówca.

18-latek nie ukrywa, że nie stawia sobie konkretnych celów na ten sezon. Chce osiągnąć znacznie lepsze wyniki, niż te, które zapisywał przy swoim nazwisku w ostatnich miesiącach. Chciałby, choć wie, że to bardziej sfera marzeń zadebiutować w PGE Ekstralidze. Oprócz Enea Falubazu Zielona Góra będzie również reprezentował AMK Zlata Prilba Pardubice (czeska Extraliga) oraz AK Divisov (czeska 1. liga).

Czytaj także: 1. Sprawił w Toruniu bardzo dużą niespodziankę. Taki był jego główny cel 2. 19-latek marzy o tym, by ktoś z Polski zwrócił na niego uwagę

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
Uriel
16.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Za rok bedzie liderem w zielonej dziurze w pierwszej lidze ha ha  
avatar
AntyOne_Shooot
16.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak chciał sobie karierę zrujnować to razu mógł iść to torunia.  
avatar
Mtb
16.02.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A on myśli, że w Zielonej będzie inaczej? Że będzie dostawał szanse? Brak realnego myślenia wyjdzie mu bokiem