Żużel. Siódmy Polak z kontraktem w tym zespole. Pojedzie u boku Pawlickich i Janowskiego

W czwartek o północy dobiega końca okienko transferowe w lidze szwedzkiej. Kluby uzupełniają więc swoje składy o ostatnich zawodników. Piraterna Motala zdecydowała się na jeszcze jednego Polaka.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Norbert Krakowiak WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Norbert Krakowiak
Działacze Piraterny Motala nie ukrywali, że skład uzupełnią młodym, ale w miarę już doświadczonym zawodnikiem. Od dłuższego czasu utrzymywano kontakt z Norbertem Krakowiakiem i to z nim parafowano umowę. Tym samym jest to siódmy Polak w tej ekipie.

- Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do zespołu, w którym jest tak wielu polskich zawodników. Nigdy wcześniej nie miałem okazji jeździć na torze w Motali, więc nie mogę się doczekać pierwszych zawodów - powiedział Krakowiak, którego cytują klubowe media.

W minionym sezonie były reprezentant naszego kraju był związany kontraktem z Kumla Indianerną. Wystartował jednak w zaledwie jednym meczu Bauhaus-Ligan, w którym pojawił się na torze w 3 wyścigach i uzyskał 1 punkt.

Barw Piraterny bronić w tym roku będą również: Przemysław i Piotr Pawliccy, Oskar Fajfer, Maciej Janowski, Paweł Przedpełski i Jakub Krawczyk. Kadrę uzupełniają Vaclav Milik oraz Jonathan Ejnermark, Ludvig Selvin i Erik Persson.

Czytaj także:
1. Żużel doczeka się reprezentanta Japonii? "Byłbym bardzo szczęśliwy"
2. Zawiodła ich postawa Niemców. "Trochę nie fair"

ZOBACZ WIDEO: Słaby sezon 2023 Patryka Dudka. Jak odbudować jego formę?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Norbert Krakowiak będzie regularnie startował w Szwecji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×