Żużel. Wilki Krosno przedstawiły plan sparingów przed sezonem. "Zapowiadają się solidne przygotowania"

Rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi zostaną zainaugurowane w drugi weekend kwietnia. Tymczasem Cellfast Wilki Krosno, które w ubiegłym roku spadły z PGE Ekstraligi, przedstawiły właśnie plan meczów kontrolnych przed rozpoczynającym się niebawem sezonem.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Vaclav Milik WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Vaclav Milik
Jeśli tylko aura nie stanie na przeszkodzie, to ekipa z woj. podkarpackiego powinna rozegrać pięć meczów towarzyskich, które będą miały na celu sprawdzenie siły rażenia przed ligowymi rozgrywkami. Przeciwnikami Cellfast Wilków Krosno mają być zatem kolejno rywale z Gniezna, Poznania oraz Rybnika.

- Możemy już oficjalnie ogłosić nasz kalendarz sparingowy na ten sezon. Zapowiadają się solidne przygotowania przed rozgrywkami. Mamy sporo czasu, pogoda sprzyja, więc postaramy się do tego sezonu przygotować należycie. Na początek czeka nas sparing z jednym z faworytów Krajowej Ligi Żużlowej - GTM Startem Gniezno - powiedział menedżer Cellfast Wilków Krosno Michał Finfa na łamach serwisu klubowego wilkikrosno.pl.

Wyjazdowy pojedynek kontrolny z gnieźnianami powinien odbyć się już 24 marca. Ponad tydzień później krośnianie na własnym torze mają zamiar podjąć dwóch rywali w ciągu trzech dni. Pierwszym domowym przeciwnikiem ma być PSŻ Poznań i starcie to zaplanowano na 1 kwietnia (Lany Poniedziałek). Dwa dni później do Krosna ma przyjechać z kolei Innpro ROW Rybnik.

Koniec pierwszego tygodnia kwietnia zespół z Krosna zamierza spędzić na wyjeździe. Najpierw w piątek zespół prowadzony przez Michała Finfę i Ireneusza Kwiecińskiego uda się do Rybnika, a dwa dni później do stolicy Wielkopolski. Będą to zatem rewanżowe mecze z wymienionymi rywalami.

ZOBACZ WIDEO: Słaby sezon 2023 Patryka Dudka. Jak odbudować jego formę?

- (…) W tej części sezonu pogoda lubi być kapryśna. Mamy w związku z tym na uwadze, że niektóre sparingi ze względu na aurę mogą się nie odbyć. Wówczas będziemy szukać innych dogodnych terminów. Jeśli to by się nie powiodło, w zanadrzu prowadzimy rozmowy z jednym z klubów ekstraligowych, by zmierzyć się z nim bezpośrednio przed spotkaniem w Gdańsku inaugurującym rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi. Będziemy wówczas mogli podszlifować naszą formę w rywalizacji z najlepszymi. Uważam kalendarz sparingów za odpowiedni i taki, który pozwoli naszym zawodnikom należycie przygotować się przed pierwszymi meczami sezonu. Jesteśmy dobrej myśli - zaznaczył na koniec Michał Finfa.

Przypomnijmy, że Cellfast Wilki Krosno zainaugurują rozgrywki Metalkas 2. Ekstraligi na wyjeździe i 14 kwietnia udadzą się do Gdańska. Tydzień później z kolei rozegrają pierwsze domowe spotkanie ligowego sezonu 2024, a ich rywalami będzie ekipa z Bydgoszczy.

Plan sparingów Cellfast Wilków Krosno przed sezonem 2024:
24 marca: GTM Start Gniezno - Cellfast Wilki Krosno
1 kwietnia: Cellfast Wilki Krosno - PSŻ Poznań
3 kwietnia: Cellfast Wilki Krosno - Innpro ROW Rybnik
5 kwietnia: Innpro ROW Rybnik - Cellfast Wilki Krosno
7 kwietnia: PSŻ Poznań - Cellfast Wilki Krosno

Czytaj także:
Wkrótce zainaugurują tam sezon. Znamy listę startową międzynarodowego turnieju
Ważny komunikat Texom Stali. Chodzi o finanse i kontrakty

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy sądzisz, że Cellfast Wilki Krosno w sezonie 2024 wystąpią w finale Metalkas 2. Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×