Żużel. Wkrótce zainaugurują tam sezon żużlowy. Znamy obsadę międzynarodowego turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: David Bellego na torze w Nagyhalasz
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: David Bellego na torze w Nagyhalasz
zdjęcie autora artykułu

Już w drugą niedzielę marca na torze w Lamothe-Landerron odbędzie się międzynarodowy turniej indywidualny. Zawody te będą pierwszymi rozegranymi w tym roku nie tylko we Francji, ale i w całej Europie, inaugurując sezon żużlowy na Starym Kontynencie.

Ośrodek z Lamothe-Landerron z powodów finansowych kilka sezonów temu wycofał się z rywalizacji w rozgrywkach ligi francuskiej - Ligue Nationale de Speedway. W miejscu tym organizowane są jednak pojedyncze imprezy, a często jest ono celem pierwszych treningów niektórych zawodników, przygotowujących się do ligowego ścigania w Europie.

W niedzielę 10 marca właśnie w Lamothe-Landerron odbędzie się pierwszy europejski turniej w tym roku. W obsadzie znalazło się 15 zawodników z siedmiu krajów, a rywalizować oni będą, pojawiając się na torze w pięciu. Głównymi faworytami imprezy powinni być reprezentanci Francji David Bellego oraz Dimitri Berge .

O wysokie lokaty z pewnością będą chcieli powalczyć również m.in. znani z występów na polskich torach Adam Ellis i Jonas Jeppesen, znani z występów na polskich torach. Początek rywalizacji 10 marca zaplanowano na godzinę 14. Dodatkowo kilku zawodników ścigać będzie się tego dnia w klasie 250cc oraz w sidecarach.

Obsada międzynarodowego turnieju indywidualnego - Lamothe-Landerron, 10 marca 2024: David Bellego (Francja) Dimitri Berge (Francja) Jordan Dubernard (Francja) Adam Ellis (Wielka Brytania) Lukas Fienhage (Niemcy) Dan Gilkes (Wielka Brytania) Steven Goret (Francja) Sam Hagon (Wielka Brytania) Jonas Jeppesen (Dania) Truls Kamhaug (Norwegia) Mika Meijer (Holandia) Emil Milberg (Szwecja) Glen Moi (Norwegia) Max Perry (Wielka Brytania) Mathias Tresarrieu (Francja)

Czytaj także: Tomas Hjelm Jonasson wróci do ścigania. Kontrakt podpisany Ostatnie godziny okienka transferowego. Dwóch Polaków z kontraktami

ZOBACZ WIDEO: Co z obowiązkowym wychowankiem? Szokujące słowa Piotra Barona

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Kto zwycięży w turnieju w Lamothe-Landerron 10 marca?
David Bellego
Dimitri Berge
Ktoś inny
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)