Żużel. Ważny komunikat Texom Stali. Chodzi o finanse i kontrakty

Texom Stal Rzeszów jest na ostatniej prostej przygotowań do nowego sezonu, który spędzą w roli beniaminka Metalkas 2. Ekstraligi. W czwartek ekipa z Podkarpacia wydała komunikat, w którym poinformowała o kilku ważnych sprawach.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Peter Kildemand WP SportoweFakty / Jakub Malec / Na zdjęciu: Peter Kildemand
Zawodnicy Texom Stali Rzeszów jako pierwsi wyjechali na treningowe jazdy w naszym kraju. Na razie sztab szkoleniowy nie ma do swojej dyspozycji zbyt wielu jeźdźców, bo tylko Marcina Nowaka, Mateusza Świdnickiego, czy Jakuba Pocztę. Reszta ma się pojawić na Podkarpaciu za kilka dni.

Inauguracyjne jazdy nie oznaczają jednak tego, że przygotowania do nowego sezonu dobiegły końca. Dzieje się wiele i to przede wszystkim w klubowym gabinecie.

"Spółka H69 Speedway S.A. występująca w Metalkas 2. Ekstralidze pod nazwą Texom Stal Rzeszów informuje, że w dniu 29.02.2024 r., czyli miesiąc przed wynikającym z kontraktów terminem, zostały opłacone wszelkie zobowiązania względem zawodników startujących w bieżącym roku w naszym klubie" - poinformowali w czwartek działacze w specjalnym komunikacie.

Poinformowano również, że w całości oraz terminowo uiszczono opłatę za transfer Jakuba Poczty z Arged Malesy Ostrów. Umowa, w ramach której do Texom Stali trafił Wiktor Rafalski, została z kolei sfinalizowana w 60 procentach, ale zgodnie z ustalonym harmonogramem. Ostatnia wpłata ma trafić na konto GKM-u Grudziądz do końca marca.

"W dniu 20.02.2024 r. została podpisana umowa pomiędzy spółką H69 Speedway S. A. a Urzędem Miasta Rzeszowa na użytkowanie Stadionu Miejskiego w roku kalendarzowym 2024. Tym samym został spełniony warunek do otrzymania licencji zwykłej na starty klubu w sezonie 2024, która została wydana w ten sam dzień przez Polski Związek Motorowy" - czytamy dalej.

Działacze przekazali również, że nie ma zagrożenia, co do licencji na tor w Rzeszowie, która wygasa 31 marca. Ponadto trwają intensywne prace i konsultacje na linii zarząd klubu - Urząd Miasta, mające na celu wypracowanie harmonogramu remontu stadionu pod kątem licencji na starty w PGE Ekstralidze lub Metalkas 2. Ekstralidze w sezonie 2025. Analizowana jest sytuacja zakupu plandeki oraz remontu i dostosowania do wymogów regulaminowych parku maszyn tak, aby pozostał w jak największej części niezmieniony.

"H69 Speedway S.A. informuje, że w dniu 01.02.2024 r. została podpisana umowa pomiędzy spółką a Zakładowym Klubem Sportowym Stal Rzeszów na możliwość startów drużyny pod nazwą STAL RZESZÓW oraz posługiwania się herbem ZKS, a także odwoływania się do historii i tradycji klubu. Umowa będzie obowiązywała przez kolejne 10 lat" - poinformowano.

Czytaj także:
1. Żużel doczeka się reprezentanta Japonii? "Byłbym bardzo szczęśliwy"
2. Zawiodła ich postawa Niemców. "Trochę nie fair"

ZOBACZ WIDEO: Jest gotowy na walkę. Będzie lepszy od Wiktora Przyjemskiego?


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy Texom Stal Rzeszów jest w stanie awansować do finału Speedway 2. Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×