Żużel. Na Słowacji nie tylko w celu treningów. Skorzystać na tym ma młodzież

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Martin Vaculik
WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Martin Vaculik
zdjęcie autora artykułu

Zawodnicy ebut.pl Stali Gorzów już za kilka dni rozpoczną przygotowania do ligowej inauguracji. Podopieczni Stanisława Chomskiego zameldowali się na Słowacji, gdzie odbędą pierwsze treningi.

W tym artykule dowiesz się o:

Zawodnicy ebut.pl Stali Gorzów rywalizację w rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi rozpoczną 14 kwietnia domową konfrontacją z KS Apatorem Toruń. Ich pierwszy rywal wrócił właśnie z obozu w Hiszpanii, gdzie spędził wiele godzin na motocyklach crossowych oraz pokonał dziesiątki kilometrów na rowerze.

Gorzowianie na zgrupowanie udali się z początkiem marca. Jednak w porównaniu do innych ekstraligowców nie obrali za cel ciepłej Hiszpanii, a słowacką Zarnovicę. Wyjazd ten ma być połączony z integracją, ale i pierwszymi treningami w ojczyźnie Martina Vaculika.

- Zaczyna się najważniejszy czas, w którym zaczniemy coś robić - przyznał trener Stali Stanisław Chomski w rozmowie z Radiem Gorzów.

Zespół pojawił się na Słowacji w komplecie. Oprócz Vaculika są również Anders Thomsen, Oskar Fajfer i Szymon Woźniak, czy nowy nabytek zespołu Jakub Miśkowiak. Pojechali tam także Oskar Paluch i zawodnicy z zespołu do 24. roku życia - Mathias Pollestad, Villads Nagel, Sebastian Mayland i Michael West.

- Celem obozu jest też integracja. Nie może być tak, że zawodnicy U24 mają sporadyczny kontakt ze starszymi kolegami, bo część z nich ma z czasem szansę zaistnieć w pierwszej drużynie. Chcemy im pokazać, że to są wzorce i że warto ich naśladować - dodał Chomski.

Czytaj także: 1. Żużel doczeka się reprezentanta Japonii? "Byłbym bardzo szczęśliwy" 2. Zawiodła ich postawa Niemców. "Trochę nie fair"

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy ebut.pl Stal Gorzów zdobędzie w tym roku medal DMP?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
mglexar
2.03.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Tony1 - Trzeba umieć stawiać zdrowe granice.  Dobry ten Twój komentarz. Dobre słowa wracają z podwójną mocą. Dobrego dnia!!  
avatar
Tony1
2.03.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Spokojne budowanie siły zespołu bez fajerwerków i skromnie . To logika z jaką postepują najlepsi. Hura optymizm czasem przynosi skutki opłakane! A wakacje w ciepłych kraja Czytaj całość