Żużel. Maciej Janowski jedną z gwiazd. W marcu weźmie udział w prestiżowym turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Maciej Janowski
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Maciej Janowski
zdjęcie autora artykułu

Belle Vue Aces jest na etapie kompletowania obsady kolejnej edycji Memoriału Petera Cravena, który 18 marca odbędzie się na torze w Manchesterze. Organizatorzy potwierdzili udział Macieja Janowskiego w tym corocznym prestiżowym turnieju.

W sezonie 2024 reprezentant Polski będzie regularnie ścigać się w Wielkiej Brytanii, ponieważ jesienią związał się kontraktem z klubem Oxford Spires, który dołączył do struktur Premiership. Maciej Janowski starty na Wyspach rozpocznie nie tylko od zmagań ligowych. Potwierdzono właśnie jego udział w corocznej imprezie poświęconej pamięci legendarnego Petera Cravena.

Memoriałowe zawody zaplanowano na poniedziałkowy wieczór 18 marca na torze w Manchesterze. - Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że "Magic" dołączył do nas na otwarcie sezonu. To jego pierwszy występ w tym wydarzeniu. Jest on światowej klasy i szanowanym zawodnikiem - przyznał zadowolony Mark Lemon, dyrektor generalny Belle Vue Aces, cytowany przez bellevue-speedway.com.

Australijczyk, który jednocześnie jest menadżer Asów, przypomniał także, że poprzednia wizyta Janowskiego na National Speedway Stadium zakończyła się pechowo. W 2021 roku podczas finałowego biegu Speedway of Nations upadł on na tor, co sprawiło, że Polska nie zdobyła złotego medalu, co z kolei udało się reprezentacji Wielkiej Brytanii.

Promotorzy z Belle Vue są na etapie kompletowania obsady Memoriału Petera Cravena, choć już teraz wiadomo, że będzie ona naszpikowana gwiazdami. Oprócz Janowskiego potwierdzono dotąd udział: Daniela Bewleya, Luke'a BeckeraJasona Doyle'a, Maxa Fricke'aBrady'ego KurtzaRoberta Lamberta, Jaimona LidseyaFredrika LindgrenaNoricka Bloedorna, Celiny Liebmann i Connora Mountaina.    ZOBACZ WIDEO: Nowe wyzwanie Jakuba Krawczyka. Jak nie powtórzyć sezonu 2022?

CZYTAJ WIĘCEJ: Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu! Ikoniczny wyścig Harrisa. Stadion w Poole oszalał po tej akcji! [WIDEO]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty