Żużel. Mecz odwołany. Zespół zrezygnował z jazdy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu; Miłosz Wysocki
WP SportoweFakty / Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu; Miłosz Wysocki
zdjęcie autora artykułu

Nie odbędzie się zaplanowany na niedzielne popołudnie mecz sparingowy w Gnieźnie. Choć gospodarze czynili starania, aby spotkanie z Energa Wybrzeżem Gdańsk doszło do skutku, to goście byli innego zdania.

W niedzielę do Gniezna na sparing miała przyjechać pierwotnie drużyna Cellfast Wilków Krosno, jednakże plany uległy zmianie, kiedy nie udało się rozegrać sobotniego meczu Ultrapur Startu Gniezno z Energa Wybrzeżem Gdańsk. Sztaby szkoleniowe uznały, że spotkają się w niedzielę, wobec czego odwołano ściganie z Wilkami.

Jednak i gnieźnieńsko-gdańska potyczka nie doszła do skutku. Gospodarze poinformowali, że po obchodzie toru goście stwierdzili, że tor nie pozwala na bezpieczną rywalizację i zdecydowali się zrezygnować z jazdy.

- Niestety, uznaliśmy, że pomimo starań gospodarzy, tor nie nadawał się do bezpiecznej jazdy w czterech, zwłaszcza gdy mowa o pierwszym sparingu. Nie zamierzamy niepotrzebnie ryzykować zdrowiem zawodników - komentuje Eryk Jóźwiak, którego cytują klubowe media Wybrzeża.

W efekcie ten został odwołany, a Tomasz Fajfer zarządził trening swoich podopiecznych.

Czytaj także: 1. Obejrzą debiut Pedersena w nowym zespole za darmo 2. Kolejna liga odsłoniła karty. Bez dwóch największych gwiazd i z 52-letnim weteranem

ZOBACZ WIDEO: Być albo nie być. Sezon prawdy dla Przemysława Pawlickiego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty