Żużel. Siódemka kolejki. Brak stabilizacji. Świetne występy młodzieżowców

Adam Ellis był najskuteczniejszym zawodnikiem pierwszej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej. Nie jest on jedynym żużlowcem Polonii Piła w tym zestawieniu. Oprócz nich są w nim także jeźdźcy Ultrapur Startu, Optibet Lokomotivu oraz Unii.

Mateusz Kmiecik
Mateusz Kmiecik
Steve Worrall WP SportoweFakty / Romuald Rubenis / Na zdjęciu: Steve Worrall
Siódemka 1. kolejki Krajowej Ligi Żużlowej 

Adam Ellis (Polonia Piła - 12+1 pkt). W świetnym stylu rozpoczął sobotni pojedynek z Kolejarzem Opole. Brytyjczyk w swoich pierwszych trzech startach był bezkonkurencyjny. W dziewiątym biegu dnia ratował się przed upadkiem na pierwszym łuku, a i tak był na tyle szybki, aby dojechać do mety na pierwszej pozycji. Później było trochę gorzej, lecz ostatecznie został najskuteczniejszym zawodnikiem KLŻ w pierwszej rundzie.

Jewgienij Kostygow (Optibet Lokomotiv Daugavpils - 11+1 pkt). Łotysz w zespole pełni funkcję krajowego żużlowca i tak samo jest w naszym zestawieniu. Podobnie jak Ellis w swoich trzech pierwszych gonitwach był niepokonany, dzięki czemu jego drużyna prowadziła po trzech seriach. Później jednakże przeszedł na trudniejsze tego dnia pola startowe i nie był już tak skuteczny. Trzeba jednak przyznać, że znakomicie rozpoczął sezon i spowodował, że Trans MF Landshut Devils niemal do końca musiało drżeć o wygraną na swoim stadionie.

Steve Worrall (Optibet Lokomotiv Daugavpils - 11 pkt). To już drugi zawodnik zespołu, który przegrał swoje spotkanie. Co ciekawe, nie ma za to w tym zestawieniu ani jednego żużlowca drużyny z Bawarii, która przecież tryumfowała 48:42. Wynik punktowy Brytyjczyka był naprawdę dobry, jednak trzeba zaznaczyć, że jechał trochę nierówno. Po pierwszej "trójce" przywiózł "jedynkę". Następnie znów wygrał, a potem dwukrotnie mijał linię mety na drugiej lokacie. Trzeba też zaznaczyć, że jako jedyny potrafił zwyciężyć z drugiego pola.

ZOBACZ WIDEO: Spółki Skarbu Państwa rezygnują z żużla. Czy Władysław Komarnicki świętuje?

Marko Lewiszyn (Unia Tarnów - 11 pkt). Chyba jedyny zawodnik ekipy z Małopolski, do którego nie można mieć pretensji za spotkanie w historycznej pierwszej stolicy Polski. Ukrainiec był w stanie pokonać każdego z liderów przeciwnej drużyny. Tak naprawdę nie dał rady wyłącznie Casperowi Henrikssonowi. Na pewno mógł być trochę równiejszy, gdyż po tych lepszych startach przychodziło te trochę słabsze. Aczkolwiek nadal jest to żużlowiec z pozycji do 24. roku życia i tak naprawdę to nie na nim powinien spoczywać ciężar zdobywania punktów dla Unii.

Hubert Łęgowik (Ultrapur Start Gniezno - 10+1 pkt). Wydaje się, że inauguracja sezonu ligowego w Polsce stała pod znakiem braku stabilizacji. 28-latek, podobnie jak poprzednicy, jechał w kratkę. Rozpoczął od bezproblemowego tryumfu, a kilkadziesiąt minut później był już trzeci. Następnie znów pewnie wygrał, a po chwili nie był nawet tego bliski. Aczkolwiek jest występ, był pozytywny. A dodatkowo to najlepszy Polak pierwszej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej.

Mikołaj Czapla (Ultrapur Start Gniezno - 8 pkt). Trudno chyba oczekiwać lepszego początku sezonu. 20-latek pewnie zwyciężył w biegu młodzieżowym, a potem dorzucał kolejne "oczka" do dorobku. W swoim kolejnym wyścigu uporał się z Danielem Jeleniewskim, a kilkanaście minut później to samo udało się z Marko Lewiszynem. Z takim juniorem gnieźnianie mogą myśleć o najwyższych celach.

Tobiasz Jakub Musielak (Polonia Piła 7 pkt). Dołączył do drużyny z północy Wielkopolski praktycznie w ostatniej chwili w ramach wypożyczenia z Fogo Unii Leszno. Już w sparingu pokazał, że stać go na naprawdę dobre występy. I to udowodnił na inaugurację Krajowej Ligi Żużlowej. W szóstej gonitwie wygrał bez problemu, pokonując Pawła Miesiąca oraz Emila Breuma. 17-latek może być ważnym punktem swojego zespołu.

***

Powyższe zestawienie jest wyborem najlepszych siedmiu zawodników danej kolejki w Krajowej Lidze Żużlowej. Są oni wybierani zgodnie z obowiązującym regulaminem (w składzie zawodnik do lat 24 oraz minimum czterech Polaków - w tym dwóch juniorów).

Czytaj także:
- Żużel. Nie tylko Woźniak. Hancock oficjalnie porozumiał się z polskim klubem!
- Chwile grozy na inaugurację KLŻ. Zawodnik wjechał na murawę!

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Kto był najlepszym zawodnikiem pierwszej kolejki KLŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×