Żużel. Co za debiut 16-latka w PGE Ekstralidze. Tym biegiem skradł serca kibiców! [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: Marcel Kowolik atakuje Krzysztofa Sadurskiego
Twitter / ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: Marcel Kowolik atakuje Krzysztofa Sadurskiego
zdjęcie autora artykułu

Marcel Kowolik zadebiutował w piątek w PGE Ekstralidze w barwach Betard Sparty Wrocław. 16-latek od razu pokazał, że posiada ogromny potencjał. Nie tylko zdobył w biegu juniorskim dwa punkty i bonus, ale stoczył też rewelacyjną walkę z rywalem.

Marcel Kowolik jeszcze do niedawna związany był z Tauron Włókniarzem Częstochowa, ale kilka miesięcy temu trafił do Betard Sparty Wrocław. To właśnie w barwach tego klubu 26 marca na torze w Ostrowie Wielkopolskim uzyskał licencję "Ż".

16-latek nie musiał długo czekać na swój debiut ligowy, bo już 12 kwietnia pojawił się w składzie swojej drużyny w meczu przeciwko NovyHotel Falubazowi Zielona Góra. Junior wystąpił oczywiście w biegu młodzieżowym i od razu rozgrzał kibiców.

Najlepiej spod taśmy wystrzelił Jakub Krawczyk i pomknął po pewne trzy punkty. O wiele więcej musiał namęczyć się jego klubowy kolega. Kowolik na pierwszym łuku był trzeci, ale już na kolejnym wirażu wykonał klasyczne żużlowe nożyce i wyprzedził Krzysztofa Sadurskiego.

Żużlowiec Falubazu nie odpuszczał, przez co dwa okrążenia później wyjechał przed wrocławskiego zawodnika. Ten jednak ponowił swój manewr i odzyskał pozycję, czym wprawił w szał radości wszystkich fanów Betard Sparty oraz innych obserwatorów.

ZOBACZ WIDEO: Wraca temat powrotu do przepisu o KSM. "Nareszcie"

Czytaj także: - Liga 41 milionerów. W Polsce to ewenement - Żużel. Szybki powrót Pawlickiego do Wrocławia. Czy będzie udany?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty