Żużel. Ciężka przeprawa Startu Gniezno? Łotysze nie są słabeuszami

W ramach drugiej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej 2024 Ultrapur Start Gniezno zmierzy się na wyjeździe z Optibet Lokomotivem Daugavpils. Wszystko wskazuje na to, że może dojść do bardzo zaciętego pojedynku.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Hubert Łęgowik na pierwszym miejscu WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Hubert Łęgowik na pierwszym miejscu
Już w pierwszej kolejce Krajowej Ligi Żużlowej Optibet Lokomotiv Daugavpils udowodnił, że w sezonie 2024 nie zamierza być chłopcem do bicia. Mimo długiej i męczącej podróży, mocno postawił się ekipie Trans MF Landshut Devils. Finalnie Niemcy wygrali tylko 48:42.

Ten wynik pokazał, że ekipa z Dyneburga w rozgrywkach 2024 niejednokrotnie może zaskoczyć. Kto wie, czy nie napsuje krwi wyżej notowanym rywalom. A jednym z nich jest Ultrapur Start Gniezno.

Czerwono-czarni solidnie weszli w Krajową Ligę Żużlową. Na inaugurację pokonali Unię Tarnów 49:41. Na pewno na Łotwę ruszą z zamiarem zgarnięcia kompletu punktów, co łatwe raczej nie będzie.

Choć w składzie Lokomotivu nie ma wielkich nazwisk, to wydaje się, że u siebie Łotysze mogą być bardzo niewygodnym przeciwnikiem. Sporo zależy jednak od tego, czy dawną dyspozycję zdoła odbudować Oleg Michaiłow. Ten zawodnik ewidentnie mocno zabłądził. Jeżeli się nie otrząśnie, to za chwilę może czekać go koniec kariery.

Na papierze skład Startu wygląda zdecydowanie lepiej. W sezon solidnie weszli Hubert Łęgowik, Casper Henriksson czy Sam Masters. Nieźle na inaugurację pojechał też Kevin Fajfer, któremu w odnotowaniu pokaźniejszej zdobyczy punktowej z pewnością przeszkodził niebezpieczny upadek.

Na ten moment nie można jednak jeszcze powiedzieć, że gnieźnianie mają drużynę kompletną. Przede wszystkim dlatego, że podczas pierwszego meczu koszmarnie wypadł Kevin Woelbert. W Dyneburgu ma otrzymać kolejną szansę - pojedzie pod numerem drugim. To oznacza, że na ławce rezerwowych nadal pozostaje Kacper Gomólski.

Sklady awizowane:

Optibet Lokomotiv Daugavpils
9. Kjastas Puodżuks
10. Steve Worrall
11. Rena Bach
12. Daniił Kołodinski
13. Jewgienij Kostygow
14. Artiom Juhno

Ultrapur Start Gniezno
1. Hubert Łęgowik
2.
3. Kevin Fajfer
4. Casper Henriksson
5. Sam Masters
6. Mikołaj Czapla
7. Jędrzej Chmura

Początek meczu: godz. 13:15 (czasu polskiego)
Sędzia: Bartosz Ignaszewski
Komisarz toru: Tomasz Welc

ZOBACZ WIDEO: Wzmocnili drużynę, ale ich budżet się nie zmienił. Taką mieli na to metodę

Czytaj także:
Zawalił mecz z Motorem Lublin. Wcześniej stracił dwa silniki
Zawodnik Polonii pogodził faworytów. Znamy Duńczyków, którzy powalczą o SEC i SGP


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Jaki wynik typujesz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×