Żużel. Wybrzeże wyśle helikopter po zawodnika! Czy zdąży na mecz?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Tom Brennan na prowadzeniu
Tomasz Rosochacki / Na zdjęciu: Tom Brennan na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Zaplanowany na sobotę półfinał Drużynowych Mistrzostw Europy U23 został przełożony na niedzielę. To problem dla Energa Wybrzeża, gdyż Wielką Brytanię reprezentuje tam Tom Brennan. Gdańszczanie chcą wysłać po swojego zawodnika helikopter.

Toma Brennana nie było na liście zawodników zastępowanych, gdyż żużlowiec, który bronił barw łódzkiego klubu nie był w ubiegłym roku sklasyfikowany, a Energa Wybrzeże nie mogło zastrzec spotkania w Ostrowie Wielkopolskim. Start dwudziestobiegowych zawodów w Pardubicach zaplanowany jest na godzinę 10:00, a mecz Arged Malesa Ostrów - Energa Wybrzeże Gdańsk na godzinę 14:00. Teoretycznie trudno byłoby Brytyjczykowi wystąpić w dwóch meczach naraz.

- Przełożone zawody w Pardubicach nie uprawniają nas ani do zastrzeżenia meczu, ani do zastępstwa zawodnika za Toma Brennana. Tommy zostanie niezwłocznie po zawodach przetransportowany do Ostrowa Wielkopolskiego helikopterem - przekazał Rafał Sumowski, rzecznik prasowy Energa Wybrzeża Gdańsk za pośrednictwem Twittera.

Pomiędzy Pardubicami, a Ostrowem Wielkopolskim jest około 300 kilometrów w linii prostej, więc o tym czy żużlowiec zdąży na mecz Metalkas 2. Ekstraligi mogą zadecydować minuty. Brennan został awizowany w składzie gdańszczan z numerem 4., co oznacza że po raz pierwszy wystąpi w 4. oraz w 5. wyścigu.

ZOBACZ WIDEO: Słaby start w wykonaniu Janowskiego i Woffindena. Co było powodem?

Zgodnie z przepisami, wcześniej, przed rozpoczęciem zawodów zgłoszony musi być jego sprzęt. Sam Brennan będzie mógł osobiście pojawić się w parku maszyn nawet po rozpoczęciu meczu. Jedno jest pewne, gdańszczan czeka walka z czasem i kierownictwo klubu znad morza będzie dużo częściej spoglądać w niebo niż zazwyczaj szczególnie, że jedynym zawodnikiem który mógłby go zastąpić jest Bartosz Tyburski.

Czytaj także: Kluby sportowe zaangażowały się w kampanię Wiadomo, co z występem Czugunowa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Tom Brennan ma szansę zdążyć na mecz w Ostrowie Wielkopolskim?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (9)
avatar
Kacper.//UL to pedofil
21.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Moze niech wyślą kacperka?  
avatar
zulew
21.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Bez sensu. Wynik jest przesądzony. Zresztą ten zawodnik to żadna gwiazda.  
avatar
ORP
21.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Nie szkoda im kasy? I tak mają w plecy.  
avatar
sparki
20.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Jednak głupota gdyby umiała latac,to by byla ptakiem a tak siedzi w człowieku,powinni wysłać psychologa do zarządu Wybrzeża.  
avatar
Sabeu
20.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
...i chlop zrobi ze 3 punkty...