Żużel. Znamy szóstego reprezentanta Polski, który powalczy o awans do Tauron SEC. Dzika karta przyznana

Zdjęcie okładkowe artykułu: Na zdjęciu: Jarosław Hampel
Na zdjęciu: Jarosław Hampel
zdjęcie autora artykułu

Jarosław Hampel jest kolejnym reprezentantem Polski, który powalczy w tym roku o awans do cyklu Speedway Euro Championship. Zawodnik NovyHotel Falubazu otrzymał dziką kartę na eliminacje.

W tym artykule dowiesz się o:

Finał Złotego Kasku jest dla reprezentantów Polski nie tylko rywalizacją o prestiżowe trofeum, ale również o przepustki do eliminacji do cyklu Speedway Euro Championship i Speedway Grand Prix. Polski Związek Motorowy otrzymał sześć miejsc do kwalifikacji do mistrzostw Europy.

Szybko zdecydowano, że do walki o finał TAURON SEC przystąpią Dominik Kubera, Kacper Woryna, Przemysław Pawlicki, Mateusz Cierniak oraz Maciej Janowski. Dla wielu z nich ma to być droga do cyklu Grand Prix.

Po finale Złotego Kasku poinformowano, że szósta nominacja trafi w ramach "dzikiej karty" przyznanej przez Rafała Dobruckiego. W niedzielę poinformowano, że takową szansę otrzyma Jarosław Hampel.

Zawodnik NovyHotel Falubazu Zielona Góra w finale Złotego Kasku wywalczył sześć punktów i zajął dopiero dwunastą pozycję. Wyprzedzili go m.in. Piotr Pawlicki, Bartosz Smektała i Bartłomiej Kowalski.

Czytaj także: 1. Dołomisiewicz wrócił do żużla. Związał się z zawodnikiem z PGE Ekstraligi 2. Nowa klasa pojemnościowa stała się faktem

ZOBACZ WIDEO: Po tych słowach Dudka rozpętała się burza. "Jestem chwytliwym tematem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jarosław Hampel awansuje do Tauron SEC 2024?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
Don Ezop Fan
21.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Powodzenia Magik!  
avatar
Kibic-zuzla
21.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
A co z Kołodziejem? On jest już w SEC-u?