Żużel. Walczy o powrót do ścigania. Zdobył nowe uprawnienia

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Patrick Hansen
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Patrick Hansen
zdjęcie autora artykułu

Patrick Hansen cały czas walczy o powrót do ścigania i rywalizacji z innymi żużlowcami. Duńczyk w ostatnich miesiącach zajmował się też doskonaleniem siebie w innych aspektach. We wtorek pochwalił się zrobieniem kursu instruktora sportu żużlowego.

O tym, że Patrick Hansen uczestniczy w kursach trenerskich, było wiadomo już od dawna. Sam jednak przyznawał, że jeszcze nie wie, czy w przyszłości będzie chciał zajmować się pracą szkoleniowca.

- Na pewno zajęcia są bardzo ciekawe. Jednakże pojawia się kilka spraw, z którymi się nie zgadzam. Nie wiem, czy będę umiał to robić. Trenerzy prowadzący zajęcia, zwracają uwagę na nowe czasy. Obecnie rodzicie i dzieci mają inną mentalność. Ja robiłem wszystko od zera i ciężko na to pracowałem. Czuję, że teraz mało dzieci ma takie podejście - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty (więcej TUTAJ).

Teraz jednakże już wiadomo, że jeśli ostatecznie zdecyduje się na pójście tą drogą, to sprawy formalne ma za sobą. - W zimie była nie tylko rehabilitacja, ale także miałem okazję zrobić kurs instruktora sportu żużlowego - pochwalił się na Instagramie Duńczyk.

ZOBACZ WIDEO: Po tych słowach Dudka rozpętała się burza. "Jestem chwytliwym tematem"

To najpewniej oznacza, że 25-latek oficjalnie dołączy do sztabu szkoleniowego Innpro ROW-u Rybnik. O takim rozwiązaniu mówił Krzysztof Mrozek. - Z Antonim Skupieniem będą świetnie współpracować, z korzyścią dla naszych żużlowców, zwłaszcza tych mniej doświadczonych - zdradził kilka dni temu prezes klubu w rozmowie z portalem rybnik.wyborcza.pl.

Przypomnijmy, że Hansen walczy o powrót do ścigania po wypadku z sierpnia ubiegłego roku. Tuż po nim mówiło się nawet, że zawodnik może stracić czucie w nogach na stałe. Ostatecznie ten scenariusz się nie spełnił, a on sam jest coraz bliżej pełnej sprawności. Wsiadł już nawet na motocykl i odjechał kilka treningów, ale do walki na torze z rywalami jeszcze daleko. Duńczyk w obecnym sezonie jest także ekspertem w programach żużlowych w Canal+.

Czytaj także: Żużel. Falubaz Zielona Góra wygrał w debiucie. Kacper Pludra ponownie zawiódł Żużel. Mówiło się o buncie zawodników. Klub w końcu rozwiązał problem?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (4)
avatar
Möchomorek
24.04.2024
Zgłoś do moderacji
3
0
Odpowiedz
Patryk, zgadzam się całkowicie odnośnie szkoleń. Nasi dzisiejsi szkoleniowcy mają nieprawidłowe podejście do młodzieży, robią to tak, jak się robiło 10-20 lat temu, jak ich szkolono. Jak widać, Czytaj całość
avatar
Arunta
24.04.2024
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Patryk bardzo amitny i zdolny facet wie czego chce i mu potrzebne , w porównaniu do naszych nie których [gwiazdorów] co łykają wode sodową i skończyli ledwie siedem klas  
avatar
Adam Leonard
23.04.2024
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Stracił chwilowo czucie w nogach lecz odzyskał.*