Żużel. Pogoda dopisuje, ale gwiazdy nie pojadą. Kolejny mecz tej ligi został odwołany

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Stanisław Wrona / Na zdjęciu: tor żużlowy w Slangerup
WP SportoweFakty / Stanisław Wrona / Na zdjęciu: tor żużlowy w Slangerup
zdjęcie autora artykułu

Na środę planowano trzy mecze w duńskiej SpeedwayLigaen. Wiadomo już, że dwa z nich się nie odbędą. Obok odwołanego przed kilkoma dniami spotkania w Outrup, podjęto także decyzję o przełożeniu zawodów w Slangerup.

Starcie pomiędzy Slangerup Speedway a GSK Liga zapowiadało się niezwykle interesująco. Awizowane składy obu drużyn prezentowały się naprawdę okazale. Wśród gospodarzy mieli wystąpić m.in. Mikkel Michelsen czy Andreas Lyager, z kolei po stronie gości Przemysław Pawlicki czy Nicki Pedersen.

Debiut trzykrotnego indywidualnego mistrza świata w barwach zespołu z Grindsted nadal więc jest odłożony w czasie. Przypomnijmy, że Pedersen od tego sezonu będzie reprezentować GSK po tym, jak w poprzednim roku zakończył 20-letni pobyt w Holsted.

Niestety, mimo niezłej pogody odwołano środowe spotkanie. Powodem jest zły stan nawierzchni toru w Slangerup, który miał nie pozwalać zawodnikom na płynną jazdę. Na około godzinę przed planowanym startem zawodów odbyły się prace nad owalem, ale finalnie uznano, że nie nadaje się on do bezpiecznej jazdy i zmagania odwołano.

Wcześniej przełożony został już pojedynek Region Varde Elitesport - Team Fjelsted. W planie na środowy wieczór jest jeszcze jeden mecz duńskiej ligi. W Vojens miejscowe Soenderjylland Elite Speedway z Marcinem Nowakiem w składzie zmierzy się z aktualnym drużynowym mistrzem kraju - Esbjerg Vikings. Początek o godz. 19:00.

Tor w Slangerup (fot. Stanisław Wrona)
Tor w Slangerup (fot. Stanisław Wrona)

CZYTAJ WIĘCEJ: Hansen walczy o powrót do ścigania. Zdobył nowe uprawnienia Imponująca seria Sajfutdinowa dobiegła końca. Ponad 2500 punktów Vaculika

ZOBACZ WIDEO: Po tych słowach Dudka rozpętała się burza. "Jestem chwytliwym tematem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty