Żużel. Tarasienko zrezygnował z jazdy w klubie. "Miał swoje powody"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Krzysztof Konieczny / Wadim Tarasienko
Krzysztof Konieczny / Wadim Tarasienko
zdjęcie autora artykułu

Wadim Tarasienko nie jest już zawodnikiem King's Lynn Stars. Rosjanin z polskim paszportem zrezygnował ze startów w Wielkiej Brytanii. Kierownictwo klubu momentalnie znalazło za niego zastępstwo.

W tym artykule dowiesz się o:

Wadim Tarasienko nieźle rozpoczął sezon 2024 w Wielkiej Brytanii. Wystąpił w trzech meczach, w których zdobył 19 punktów z bonusem. Był trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu.

Nieoczekiwanie podjął decyzję o rezygnacji ze startów na Wyspach Brytyjskich. We wtorek po południu kierownictwo King's Lynn Stars otrzymało potwierdzenie od menadżera zawodnika.

- Bardzo przykro było mi słyszeć o decyzji Wadima. Ma swoje powody i to wielka szkoda, ale musieliśmy działać szybko, aby podpisać kontrakt z jego następcą - powiedział Keith Chapman, promotor klubu, w rozmowie z kingslynn-speedway.com.

Od razu "Gwiazdy" ruszyły na poszukiwania nowego zawodnika. Wybór padł na Nicolaia Klindta, który dopiero co stracił angaż w Oxford Spires.

ZOBACZ WIDEO: Po tych słowach Dudka rozpętała się burza. "Jestem chwytliwym tematem"

- Wiem, że miał kilka problemów z ustawieniami w Oksfordzie, ale to zawodnik wysokiej klasy i nie spodziewam się, żeby miał tutaj jakiekolwiek problemy - wyjaśnił Chapman.

Podczas czwartkowego meczu w Oksfordzie za Tarasienkę stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Do składu ma powrócić Niels Kristian Iversen, który opuścił ostatnie spotkanie wyjazdowe w Sheffield.

Czytaj także:Fakty i liczby. Imponująca seria Sajfutdinowa dobiegła końca. Ponad 2500 punktów VaculikaTor nie był sprzymierzeńcem Falubazu. "Na takim w tym roku nie jeździliśmy"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty