Żużel. To ważne spotkanie dla układu sił w PGE Ekstralidze. Wiele zależy od jednego zawodnika

Zdjęcie okładkowe artykułu: Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej w kasku niebieskim
Mateusz Jaśkowiak / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej w kasku niebieskim
zdjęcie autora artykułu

Wiele wskazuje na to, że starcie Fogo Unii Leszno z NovyHotel Falubazem Zielona Góra może być kluczowe dla układu tabeli PGE Ekstraligi. Dlatego kluczowe pytanie przed tym spotkaniem brzmi: czy Janusz Kołodziej wrócił do pełnej sprawności?

To właśnie trójka Fogo Unia Leszno, NovyHotel Falubaz Zielona Góra i ZOOleszcz GKM Grudziądz zostały typowane przez ekspertów jako zespoły walczące o jedno miejsce w play-offach. Dlatego niedzielne spotkanie może mieć niezwykle ważne znaczenie dla układu sił w tej małej rywalizacji.

Beniaminek PGE Ekstraligi całkiem udanie wszedł w sezon. Najpierw dość niespodziewanie walczył we Wrocławiu z tamtejszą Betard Spartą do ostatnich biegów, a następnie na własnym torze pokonał ZOOleszcz GKM Grudziądz. Natomiast trudno powiedzieć cokolwiek miarodajnego o Fogo Unii Leszno, niż to, że dla losów tego spotkania kluczowy będzie Janusz Kołodziej.

Drużyna z Leszna w 1. kolejce potrafiła na własnym torze pokonać Tauron Włókniarza Częstochowa, a nie będący w pełni zdrowy Janusz Kołodziej był liderem zespołu i zdobył 13 punktów. W następnym meczu już go zabrakło, co zakończyło się dotkliwą porażką. Na ten moment wiadomo, że Kołodziej jest w składzie na niedzielne spotkanie, a w ostatnim czasie przechodził intensywną rehabilitację. Czy jednak zdąży wrócić w formie pozwalającej mu na ściganie się z rywalami?

Jednak gospodarze to nie tylko Janusz Kołodziej. W pierwszym meczu szczególnie pozytywnie zaskoczył Andrzej Lebiediew, który bardzo szybko zaadaptował się na torze w Lesznie i pokazał, że może sprawić wiele radości miejscowym fanom. Do tego należy dodać Bartosza Smektałę i Grzegorza Zengotę, którzy może nie mają potencjału na liderów, ale mogą być solidnymi punktami tej drużyny.

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Hampel, Tarasienko, Birkemose i Gajewski

Natomiast fani NovyHotel Falubazu Zielona Góra z pewnością liczą na braci Pawlickich. Obaj są wychowankami Fogo Unii Leszno i przez długie lata stanowili o sile tego klubu. Dlatego ich znajomość toru oraz miejsca może być wielką wartością dodaną, szczególnie że obaj od początku sezonu nie zachwycają i jeżdżą mocno w kratkę. Ich brak stabilności jest ich największym problemem, ale dobry mecz w Lesznie z pewnością zmazałby w głowach kibiców te słabsze występy. Do tego należy pamiętać o Jarosławie Hampelu i Rasmusie Jensenie, którzy od początku sezonu prezentują się bardzo dobrze.

Ewentualna wygrana Fogo Unii Leszno da temu zespołowi głębszy oddech, a mimo niepewnego zdrowia Janusza Kołodzieja, fani będą mogli nieco optymistyczniej patrzeć w przyszłość. Natomiast w przypadku wygranej NovyHotel Falubazu Zielona Góra będziemy mówić o rewelacyjnym początku sezonu w wykonaniu beniaminka. Co się zmaterializuje? Przekonamy się w niedzielę, 28 kwietnia, o godzinie 16:30. Transmisja odbędzie się na antenie Canal+, natomiast darmowa relacja LIVE odbędzie się na WP SportoweFakty.

Awizowane składy: NovyHotel Falubaz Zielona Góra: 1. Jarosław Hampel 2. Jan Kvech 3. Rasmus Jensen 4. Przemysław Pawlicki 5. Piotr Pawlicki 6. Krzysztof Sadurski 7. Oskar Hurysz

Fogo Unia Leszno: 9. Bartosz Smektała 10. Janusz Kołodziej 11. Andrzej Lebiediew 12. Keynan Rew 13. Grzegorz Zengota 14. Hubert Jabłoński 15. Damian Ratajczak

Początek spotkania: 16:30 Sędzia: Michał Sasień  Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk  Komisarz techniczny: Błażej Demski

Zobacz także: Buczkowski odniósł się do zarzutów Zobacz także: Zmarzlik śmieje się z samego siebie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty