Żużlowy poniedziałek. Inauguracja na Motoarenie. Pawlicki i Lampart powalczą o pierwsze zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki
Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Piotr Pawlicki
zdjęcie autora artykułu

W poniedziałek będzie się działo na torach w Toruniu, Fjelsted oraz w Birmingham. Nie zabraknie utalentowanej młodzieży i reprezentantów Polski. Sprawdźcie rozkład jazdy.

Puchar Ekstraligi 250cc - Toruń, godz. 16:30

Młodzież rozpoczyna sezon w klasie 250cc. W Toruniu rozpocznie się rywalizacja o Puchar Ekstraligi, który w ubiegłym roku padł łupem Kacpra Manii. Zawodnik Unii Leszno w dziewięciu rundach wywalczył 111 punktów i zostawił w pokonanym polu Filipa Bęczkowskiego (105) i Damiana Millera (83). Szans na obronę trofeum jednak Mania nie ma, bowiem przygotowuje się on już do egzaminu na licencję na motocyklu o pojemności 500cc. Druga sprawa, że miesiąc temu doznał kontuzji.

Duńskie eliminacje IMŚJ i IMEJ - Fjelsted, godz. 17:00

Cztery przepustki czekają na reprezentantów Danii w międzynarodowych eliminacjach do mistrzostw świata i Europy juniorów. Wśród tych, którzy we Fjelsted powalczą o awans nie brakuje zawodników związanych z polskimi klubami, jak chociażby Jesper Knudsem (Stal Rzeszów), Villads Nagel (Stal Gorzów), Bastian Pedersen, Nicolai Heiselberg (obaj KS Apator Toruń). O swoją szansę powalczy również m.in. Mikkel Andersen.

SGB Premiership: Birmingham Brummies - Belle Vue Aces, godz. 20:30

To nie jest idealny początek sezonu dla gospodarzy poniedziałkowej konfrontacji. Zespół Wiktora Lamparta i Piotra Pawlickiego wywalczył w sześciu spotkaniach zaledwie... jeden punkt. Szansa na to, by powiększyć dorobek w poniedziałek jest, ale raczej znikoma. Przyjeżdża rozpędzona ekipa z Danielem Bewleyem i rewelacją pierwszej części sezonu Brady Kurtzem na czele. Wiele oczów może być skierowanych na Australijczyka, bo ostatnio akurat na Wyspach zdarzyła mu się wpadka, tymczasem w Polsce imponował prędkością i skutecznością.

Birmingham: 1. Vaclav Milik, 2. Steve Worrall, 3. Wiktor Lampart, 4. Tom Brennan, 5. Piotr Pawlicki, 6. Zach Cook, 7. Leon Flint

Belle Vue: 1. Brady Kurtz, 2. Norick Bloedorn, 3. Jaimon Lidsey, 4. Ben Cook, 5. Daniel Bewley, 6. Connor Mountain, 7. Connor Bailey

Czytaj także: 1. Sajfutdinow nie ma wątpliwości 2. O jego wyczynie mówili na całym świecie

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Hampel, Tarasienko, Birkemose i Gajewski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty