Żużel. W Norrkoeping zadecydował ostatni bieg. Lambert bliski kompletu

We wtorkowy wieczór zainaugurowaliśmy tegoroczne rozgrywki Bauhaus-Ligan. Vargarna Norrkoeping nieznacznie przegrała z Vastervik Speedway 43:47. Bliski kompletu był Robert Lambert.

Michał Mielnik
WP SportoweFakty / Michał Chęć
Na początku maja wystartowała druga najsilniejsza żużlowa liga świata. Bauhaus-Ligan, bo o niej mowa, ma swoich fanów na całym świecie.

W pierwszej kolejce zmierzyły się ze sobą m.in. Vargarna Norrkoeping z Vastervik Speedway. Patrząc na awizowane składy zapowiadało się niezłe ściganie.

Gospodarze w tym spotkaniu musieli radzić sobie bez Francisa Gustsa. Łotysz tego dnia brał udział w meczu swojego polskiego klubu w U24 Ekstralidze. Vargarna zastosowała przepis o zastępstwie zawodnika.

Pierwsza seria zdecydowanie należała do gości, którzy po czterech biegach mieli już sześć punktów przewagi. Po przerwie gospodarze nieco odrobili straty i w połowie zawodów prowadzili dwoma punktami.

Środkowa część zawodów była niezwykle wyrównana. O końcowym wyniku zadecydował ostatni bieg. W nim lepszych liderów mieli goście. Robert Lambert i Max Fricke przywieźli do mety podwójne zwycięstwo, tym samym ustalając wynik na 43:47.

W tym meczu wystąpiło trzech Polaków. Gospodarzy reprezentowali Jakub Miśkowiak (trzy punkty) i Marcin Nowak (6+3). Po stronie gości znalazł się Bartosz Smektała (4 "oczka"). Liderem Vargarny został Niels Kristian Iversen, który wywalczył 15 punktów w sześciu startach. Gości do zwycięstwa poprowadził Robert Lambert - 14 punktów.