Żużlowy poniedziałek. Nadrabianie zaległości w Częstochowie. Kolejne emocje w Wielkiej Brytanii

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Grzegorz Misiak / Na zdjęciu: Kajetan Kupiec na prowadzeniu
Materiały prasowe / Grzegorz Misiak / Na zdjęciu: Kajetan Kupiec na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Kolejna dawka ścigania w lewo przed nami. W naszym kraju tylko jeden mecz, a konkretniej w Częstochowie w ramach U24 Ekstraligi. Oprócz tego pojadą w Czechach oraz w Wielkiej Brytanii.

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów  2. runda - Grupa E - Pardubice, godz. 16:30

Zawody w Pardubicach pierwotnie zaplanowano na niedzielę, ale te zostały ostatecznie przesunięte na kolejny dzień. Pierwsza runda w tej grupie zakończyła się triumfem wrocławskiej Sparty, która będzie chciała u naszych południowych sąsiadów potwierdzić swoja dobrą dyspozycję, tak jak na faworyta przystało.

***

U-24 Ekstraliga  Włókniarz Częstochowa - Grudziądzkie Mebelki GKM Grudziądz, godz. 17:00

Wyjątkowo w poniedziałek rozegrane zostanie spotkanie U24 Ekstraligi, ale spowodowane to jest faktem nadrabiania zaległości w ramach tych rozgrywek. W Częstochowie spotkają się sąsiedzi w ligowej tabeli - czwarty Włókniarz z piątym GKM-em. Obie drużyny dotychczas raz wygrywały i raz przegrywały, więc na swoim koncie mają po dwa oczka. Wydaje się, że faworytami są podopieczni Sebastiana Ułamka, ale z pewnością ekipa z kujawsko-pomorskiego nie będzie zamierzała odpuścić.

Gospodarze chcąc zachęcić fanów do przyjścia na stadion na to spotkanie zdecydowali, że wstęp będzie tym razem darmowy.

Włókniarz: 9. Mitchell Cluff, 10. Steven Goret, 11. Bartosz Śmigielski, 12. Szymon Wolski, 13. James Pearson, 14. Kacper Halkiewicz, 15. Kajetan Kupiec

GKM: 1. Emil Breum, 2. Jacob Hook, 3. Patrick Baek, 4. Mathias Tresarrieu, 5. Kacper Pludra, 6. Kevin Małkiewicz, 7. Kacper Łobodziński

Premiership  Birmingham Brummies - Kings Lynn Stars, godz. 20:30

Gospodarze przystąpią do tego meczu napędzeni ostatnim triumfem nad Belle Vue Aces, co było pewnego rodzaju niespodzianką. Teraz zamierzają przedłużyć zwycięską serię i odnieść triumf nad King's Lynn Stars. Sam Ermolenko, menedżer Brummies zdaje sobie sprawę, że to dla jego drużyny ważne spotkanie. - Musimy zapomnieć o tym, co wydarzyło się podczas dwóch ostatnich wyjazdów, a zamiast tego wykorzystać to, co osiągnęliśmy przeciwko Belle Vue - powiedział Ermolenko w rozmowie z klubowymi mediami.

Birmingham: 1. Piotr Pawlicki, 2. Steve Worrall, 3. Zach Cook, 4. Wiktor Lampart, 5. Tom Brennan, 6. Vaclav Milik, 7. Leon Flint.

King's Lynn: 1. Richard Lawson, 2. Niels-Kristian Iversen, 3. Michael Palm Toft, 4. Benjamin Basso, 5. Nicolai Klindt, 6. Patryk Wojdyło, 7. Anders Rowe.

Belle Vue Aces - Oxford Spires, godz. 20:30

Maciej Janowski i spółka przyjadą na jeden z najciekawszych torów w Wielkiej Brytanii. Dla Polaka może to być nie tylko walka o kolejne punkty, ale i o przepustkę do Speedway of Nations, które odbędzie się w Manchesterze. Dobre wyniki na National Speedway Stadium mogą zaowocować powołaniem ze strony Rafała Dobruckiego. O zwycięstwo Oxford Spires łatwo nie będzie, bo Belle Vue to w tej chwili wicelider rozgrywek.

Sheffield Tigers - Ipswich Witches, godz. 20:30

Konfrontacja dwóch najlepszych zespołów w Wielkiej Brytanii z ubiegłego sezonu. Gospodarze chcą, by kibice stworzyli podobną atmosferę do tej, która towarzyszyła im w trakcie finałów, a zawodnicy zamierzają odpłacić się równie wyjątkowym widowiskiem na torze. - Podobnie jak my, Ipswich Witches również zbudowało silną ekipę, więc to będzie bardzo ciekawe starcie dwóch równie mocnych zespołów. Wierzymy, że uda nam się zainkasować kolejne ligowe punkty - powiedział Brytyjczyk dla klubowych mediów.

Sheffield: 1. Jack Holder, 2. Kyle Howarth, 3. Chris Holder, 4. Josh Pickering, 5. Tai Woffinden, 6. Jason Edwards, 7. Dan Gilkes

Ipswich: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Dan Thompson, 3. Adam Ellis, 4. Ryan Douglas, 5. Jason Doyle, 6. Keynan Rew, 7. Jordan Jenkins

Czytaj także: 1. Mocne słowa Jasona Doyle'a. "Ludzie z małymi mózgami" 2. Słaby początek sezonu Włókniarza. Jest reakcja zarządu klubu

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Zmarzlik, Vaculik i Cierniak

Źródło artykułu: WP SportoweFakty