Żużlowy poniedziałek. Spring Bank Holiday na Wyspach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Maciej Janowski (z lewej) i Tai Woffinden
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Maciej Janowski (z lewej) i Tai Woffinden
zdjęcie autora artykułu

Poniedziałek standardowo będzie skupiał się na młodzieżowym ściganiu w Polsce oraz ligowej rywalizacji w Wielkiej Brytanii. Na Wyspach nie zabraknie Biało-Czerwonych.

Zaplecze Kadry Juniorów  2. runda - Łódź, godz. 15:00

To miał być drugi turniej w kalendarzu, ale będzie czwarty, choć rozegrany po... szóstej rundzie. Trochę zawirował się kalendarz Zaplecza Kadry Juniorów, ale najważniejsze, że udaje się nadrabiać te zaległości. W klasyfikacji generalnej na czele dwóch zawodników - Kacper Halkiewicz i Bartosz Bańbor, którzy wywalczyli po 31 punktów. Grupę pościgową otwiera Kevin Małkiewicz, który zapisał dotychczas na swoim koncie 29 oczek.

*** Premiership  Belle Vue Aces vs. Sheffield Tigers, godz. 13:00

W poniedziałek na Wyspach Brytyjskich święto Spring Bank Holiday i z tego powodu mecz w Manchesterze nie pojedzie o standardowej dla Wielkiej Brytanii godzinie 20:30, a już o 13 czasu polskiego. Spotkanie na National Speedway Stadium zapowiada się bardzo ciekawie, bowiem spotka się wicelider z trzecim zespołem w ligowej tabeli. Gospodarze mają pięć punktów zaliczki nad rywalem, ale i trzy mecze więcej, bowiem podopieczni Marka Lemona już dziesięciokrotnie rywalizowali w SGB Premiership.

Birmingham Brummies vs. Ipswich Witches, godz. 20:30

Po bardzo długiej przerwie ekipa Brummies wraca na własny stadion i podejmie lidera rozgrywek - Ipswich Witches. W zespole gospodarzy doszło ostatnio do ważnej zmiany, a konkretniej Vaclava Milika zastąpił Justin Sedgmen. Zespół z Piotrem Pawlickim i Wiktorem Lampartem na czele chce wykorzystać problemy gości, którzy muszą sobie radzić bez Daniela Kinga za którego ściągnięto gościnnie Nicolaia Klindta, bez Jasona Doyle'a, ale i jak się okazało w niedzielę, również bez Adama Ellisa.

Birmingham: 1. Piotr Pawlicki, 2. Steve Worrall, 3. Zach Cook, 4. Justin Sedgmen, 5. Tom Brennan, 6. Wiktor Lampart, 7. Leon Flint

Ipswich: 1. Emil Sajfutdinow, 2. Nicolai Klindt, 3. Jason Doyle (z/z), 4. Dan Thompson, 5. Troy Batchelor, 6. Keynan Rew, 7. Jordan Jenkins

Leicester Lions vs. Oxford Spires, godz. 20:30

W świąteczny poniedziałek po trzech tygodniach wraca ligowa rywalizacja do Leicester. Piąta drużyna spotka się ze Spires, która ma nad nimi dwa oczka przewagi. Gospodarze mają jeden cel - zwyciężyć, by awansować do grona zespołów aspirujących do play-offów. W Leicester zdają sobie jednak sprawę z tego, że nie będzie o to łatwo, bo przyjezdni przyjeżdżają z zawodnikami, którzy bardzo dobrze znają owal w Leicester, a są to Craig Cook, Charles Wright i Erik Riss.

Leicester: 1. Max Fricke, 2. Richard Lawson, 3. Sam Masters, 4. Luke Becker, 5. Ryan Douglas, 6. Drew Kemp, 7. Sam Hagon

Oxford: 1. Rohan Tungate, 2. Erik Riss, 3. Charles Wright, 4. Maciej Janowski, 5. Chris Harris, 6. Craig Cook, 7. Ashton Boughen

Czytaj także: 1. Zawodnik Motoru wygrał w Ukrainie. Duński talent nie zwalnia tempa 2. Polski zawodnik był o krok od wygrania gigantycznego pucharu. Jego rozmiar robi wrażenie!

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Goście: Janowski, Holloway i Cegielski

Źródło artykułu: WP SportoweFakty