Żużel. Nowe rozgrywki w kalendarzu PZM. Pierwsza runda już w poniedziałek

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Zawodnicy Cellfast Wilków Krosno
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Zawodnicy Cellfast Wilków Krosno
zdjęcie autora artykułu

Polski Związek Motorowy poinformował, że w poniedziałek na torze w Krośnie odbędzie się 1. runda nowych rozgrywek. Są to Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Południowej.

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Polski Południowej to nowość w kalendarzu rozgrywek żużlowych o których wcześniej nie było żadnej mowy. W czempionacie udział wezmą zawodnicy pięciu zespołów - dwa z PGE Ekstraligi, a są to Orlen Oil Motor Lublin i Krono-Plast Włókniarz Częstochowa, dwa z Metalkas 2. Ekstraligi - Cellfast Wilki Krosno oraz Texom Stal Rzeszów, a stawkę uzupełni drużyna z Krajowej Ligi Żużlowej - Unia Tarnów.

Można tym samym powiedzieć, że kluby wracają do tego, co istniała kilka lat temu pod nazwą Młodzieżowa Liga Śląska czy też Młodzieżowa Liga Południowa. To idealny poligon dla niedoświadczonych zawodników, którym potrzeba nabierać doświadczenia, a w każdej z pięciu drużyn nie brakuje takich jeźdźców. Raczej wątpliwe, byśmy na starcie oglądali tych, którzy na co dzień stanowią o sile swoich zespołów.

Pierwsza runda odbędzie się 10 czerwca (poniedziałek) w Krośnie, a jej początek wyznaczono na godzinę 17.

Czytaj także: - Dublet zawodników Włókniarza w krajowych mistrzostwach - Wyrósł na czołowego juniora w PGE Ekstralidze

ZOBACZ WIDEO: Smektała nie owija w bawełnę. Przyznaje, że obecnie sprzęt go niszczy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty