Żużel. Jeden Lambert to zdecydowanie za mało na Stal. Najlepszy mecz Fajfera w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Anders Thomsen świętuje razem z kibicami
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Anders Thomsen świętuje razem z kibicami
zdjęcie autora artykułu

Oceniamy zawodników po meczu 8. kolejki PGE Ekstraligi, w którym KS Apator Toruń uległ u siebie ebut.pl Stali Gorzów (40:50). Kto zasłużył na pochwałę, a kto na najniższą notę?

Noty dla zawodników KS Apatora Toruń:

Patryk Dudek 1. Katastrofalny występ. Był wolny, słaby i niemrawy. Przegrał ze Stojanowskim, ogólnie tylko jeden punkt zdobyty w meczu na własnym stadionie, pomimo tego, że poprzedniego dnia do końca walczył o zwycięstwo w turnieju SEC. W pełni zasłużenie zmieniony w czwartej serii startów.

Robert Lambert 5+. Szybki, waleczny i błyskotliwy był Brytyjczyk. Jako jedyny regularnie zwyciężał z gorzowianami. Miał tylko jeden bieg, w trzeciej serii startów, gdzie nie nawiązał walki z rywalem. Pojechał, jak na lidera przystało.

Wiktor Lampart 3-. Co zyskiwał na starcie, to tracił na trasie. Starty miał świetne, ale co z tego, skoro był przeraźliwie wolny na trasie. Niby punkty się zgadzają, za to styl już nie.

Paweł Przedpełski 4. Początek raczej nie wskazywał na to, że będzie to dobry mecz kapitana "Aniołów", a tak się stało. Może i nie był najszybszy na trasie, ale walczył i zostawiał na torze serce. Po raz pierwszy w w tej kampanii wystąpił także w ostatniej gonitwie dnia. Nie wiedzieć czemu, nie zmienił z taktycznej Lamparta w czternastym wyścigu.

Emil Sajfutdinow 3. Oglądaliśmy dwóch Emilów. Ten pierwszy, z początkowej fazy zawodów, był szybki, waleczny, próbujący i mający ku temu argumenty. Ten drugi, z późniejszej fazy, już ich nie miał, choć dalej szarpał, co było widać w trzynastym biegu. Jego upadek i wykluczenie w nominowanym pogrzebały szanse gospodarzy na punkty meczowe. A tylko jedna "trójka" takiego zawodnika to rozczarowanie.

Krzysztof Lewandowski 2-. Dobrze wyszedł spod taśmy w wyścigu juniorskim, a i tak do końca musiał drżeć o dwa punkty za sprawą Stojanowskiego, któremu uległ potem w biegu dwunastym. Trzeba zadać sobie następujące pytanie: czy ten żużlowiec się w ogóle rozwija?

Antoni Kawczyński 1. Nie pokonał żadnego rywala, lecz to był dla niego debiut w podstawowym składzie w PGE Ekstralidze. Na mały plusik to, że wiózł za sobą Woźniaka przez jedno okrążenie.

Mateusz Affelt bez oceny. Nie wyjechał na tor.

Noty dla zawodników ebut.pl Stali Gorzów:

Martin Vaculik 5+. Za nic miał Słowak przeraźliwe gwizdy skierowane w jego stronę podczas prezentacji, bo też potem były zawodnik Apatora odjechał fantastyczne spotkanie. Najczęściej zwyciężał pewnie, choć dwa razy musiał uznać wyższość rywali. Nie zmienia to faktu, że pojechał, jak na kapitana przystało.

Jakub Miśkowiak 2-. Potwierdza, że na wyjazdach spisuje się fatalnie. Tylko trzy punkty i to zrobione na juniorach. Ma szczęście, że koledzy pojechali lepiej od niego.

Oskar Fajfer 5-. Kto by się spodziewał, że pojedzie tak świetny mecz. Uległ tylko Lampartowi na początku zawodów oraz parze Lambert - Sajfutdinow, przegrywając z tym drugim dosłownie na ostatniej prostej. Niemniej, za nim najlepszy mecz w sezonie i to na wyjeździe. Duże brawa dla wychowanka Startu Gniezno.

Szymon Woźniak 3-. Wolny niesamowicie. Po trzech startach miał dwa punkty, a wśród pokonanych... Kawczyńskiego. Dopiero pod koniec, gdy pokonał Sajfutdinowa, coś u niego drgnęło. W nominowanym odprowadził Rosjanina z polskim paszportem pod bandę, przez co ten upadł i został wykluczony, za to w powtórce pokonał Lamparta. Kolejny nienadzwyczajny mecz uczestnika cyklu Grand Prix.

Anders Thomsen 5. Dysponował świetną prędkością i umiał to wykorzystać. Ozdobą meczu wyścig trzynasty, gdy na ostatnich metrach wyprzedził Lamberta. Punktację psuje mu trochę wyścig o pietruszkę, czyli piętnasty, gdzie nie udało mu się pokonać żadnego przeciwnika. Mimo to bardzo dobre spotkanie w jego wykonaniu.

Oskar Paluch 3. Zrobił, co do niego należało, czyli pokonał juniorów rywali. Nic poza tym.

Jakub Stojanowski 3+. Przegrał z Lewandowskim w biegu numer dwa, ale powetował to sobie w dwunastym, gdy pokonał właśnie tego zawodnika. Na największy plus przywiezienie za sobą Dudka na jego domowym obiekcie. Brawa!

Mathias Pollestad bez oceny. Nie wyjechał na tor.

SKALA OCEN: 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w teamie Maxa Fricke'a. Żużlowiec opowiedział o szczegółach

Czytaj także - Sajfutdinow mówi, co mu się nie podoba - Kolejny kontrakt w Stali na rok 2025

Źródło artykułu: WP SportoweFakty