Żużel. Emil Sajfutdinow zawiedziony decyzją sędziego. "Nie podoba mi się to"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
zdjęcie autora artykułu

Upadkiem w czternastym wyścigu zakończył swój udział w niedzielnym meczu PGE Ekstraligi w Toruniu Emil Sajfutdinow. Rosjanin z polskim paszportem był zaskoczony decyzją arbitra zawodów.

Do zdarzenia doszło w pierwszym wirażu czternastego wyścigu. Szymon Woźniak bardzo szeroko wywoził Emila Sajfutdinowa dla którego zabrakło już miejsca i w efekcie zaliczył on upadek. Zawodnik KS Apatora Toruń o własnych siłach wrócił do parku maszyn i szykował się do powtórki tego biegu. Tymczasem z wieżyczki sędziego dobiegła informacja, że Krzysztof Meyze zdecydował o wykluczeniu Rosjanina z polskim paszportem.

- Co ja miałem jechać po płocie, bo wszyscy są przyzwyczajeni? Dotknął mnie, więc musiałem tam wjechać i położyć motocykl, bo płot się zbliżał. Co to za analiza - dotknął czy nie dotknął, miałem czas czy go nie miałem. To niech nam pokażą. Nie podoba mi się to, bo żużel zaczyna się robić bardzo skomplikowany - grzmiał przed kamerami Canal+ Sport Emil Sajfutdinow.

Zawodnik zastanawiał się od czego dla sędziów jest prawo powtórki w pełnej obsadzie, kiedy zachodzi do zdarzenia w pierwszym wirażu. - Tam jest zawsze ciasno i jesteśmy blisko. Nie jestem od upadania, po prostu nie miałem dużo miejsca i zbliżała się banda. Tor nie jest szerszy. Taka decyzja? To cóż zrobić - dodał.

Emil Sajfutdinow w niedzielny wieczór na Motoarenie im. Mariana Rosego wywalczył 8 punktów z bonusem w sześciu wyścigach. KS Apator przegrał z ebut.pl Stalą Gorzów 40:50.

Czytaj także: - Z Cowry do najlepszej ligi świata - Transfer Cellfast Wilków nie był wcale taki oczywisty

ZOBACZ WIDEO: Duże zmiany w teamie Maxa Fricke'a. Żużlowiec opowiedział o szczegółach

Źródło artykułu: WP SportoweFakty