Żużel. To będzie demonstracja siły Startu? Kolejarz przed wielkim wyzwaniem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Mikołaj Czapla
WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Mikołaj Czapla
zdjęcie autora artykułu

W ramach szóstej kolejki Krajowej Ligi Żużlowej Ultrapur Start Gniezno zmierzy się na domowym owalu z OK Kolejarzem Opole (sobota, 15 czerwca). To może być pojedynek do jednej bramki.

Do tej pory ekipy z Gniezna i Opola odjechały po cztery spotkania. Czerwono-czarni w tych pojedynkach trzykrotnie wygrywali, zaś raz musieli przełknąć gorycz porażki. Aktualnie z dorobkiem sześciu punktów są liderem Krajowej Ligi Żużlowej.

Opolski zespół natomiast ma cztery "oczka" i znajduje się na piątej lokacie. Póki co Kolejarz dwa razy wygrał i dwukrotnie przegrywał.

Summa summarum różnica punktowa między tymi dwoma zespołami wynosi tylko dwa "oczka". Nie stanowi to jednak raczej prognozy, że będziemy świadkami zaciętego widowiska.

Ultrapur Start Gniezno u siebie jest mocny, o czym przekonały się już drużyny z Tarnowa czy Landshut. Niewykluczone, że w starciu z Kolejarzem dojdzie do demonstracji siły czerwono-czarnych.

W szeregach ekipy z pierwszej stolicy Polski próżno szukać dziur. Każdy z zawodników jest w stanie punktować na solidnym poziomie. Sporo pochwał ostatnio zbierają juniorzy Startu, którzy zrobili naprawdę duży progres. Z coraz większym przekonaniem można mówić, że ekipa z Gniezna ma najlepszą parę młodzieżową w całej lidze.

Czas pokaże, na ile ekipa z Opola zdoła postawić się Startowi. Gospodarze są wyraźnym faworytem, jednak wiadomo, że wszystko może zweryfikować tor.

Spotkanie w Gnieźnie odbędzie się w sobotę (15 czerwca). Transmisja dostępna będzie na Canal+ Sport 5 i Canal+ online, a relacja live na WP SportoweFakty.

OK Kolejarz Opole: 1. Emil Breum 2. Lars Skupień 3. Mathias Thoernbloem 4. Stanisław Melnyczuk 5. Robert Chmiel 6. Oskar Stępień 7. Jakub Fabisz

Ultrapur Start Gniezno: 9. Hubert Łęgowik 10. Casper Henriksson 11. Sam Masters 12. Kacper Gomólski 13. Kevin Fajfer 14. Patryk Budniak 15. Mikołaj Czapla

Początek meczu: godz. 14:00

ZOBACZ WIDEO: Prezes GKM-u tłumaczy koncepcję na skład. Przyznaje, na kogo klubu nie było stać

Czytaj także: > Polska dziennikarka w ciąży. Żadna tajemnica, kim jest ojciec dzieckaWojna o dzieci między gwiazdą ligi a Polką. "Nigdy nie stosowałem przemocy"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty