Prognoza pogody na weekend. Dobre informacje dla organizatorów i kibiców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / https://www.pexels.com/ / Prognoza pogody
Materiały prasowe / https://www.pexels.com/ / Prognoza pogody
zdjęcie autora artykułu

W piątek i sobotę oczy żużlowych kibiców zwrócone będą na Szwecję i rywalizację w niższych ligach w naszym kraju. Prognozy pogody są optymistyczne.

Weekendowe ściganie w lewo zaczniemy w piątek od pierwszego turnieju SGP 2, które odbędzie się w Malilli. Najlepsi juniorzy na świecie rozpoczną walkę o tytuł najlepszego zawodnika do lat 21. Na godzinę 15:00 zaplanowane są kwalifikacje, a cztery godziny później odbędzie się główny turniej. W obu przypadkach pogoda nie przeszkodzi w rozegraniu zmagań.

Dzień później do gry wkroczą seniorzy. Na torze w Malilli odbędzie się piąta runda tegorocznych zmagań o tytuł najlepszego żużlowca na świecie. Podobnie jak w przypadku juniorów, najpierw rozegrane zostaną kwalifikacje, które powinny odbyć się bez problemu. Między nimi, a zawodami o godzinie 19:00 ma spaść nieco deszczu, jednak nie powinien on zakłócić rozegranie zawodów.

Jednak zanim walka o tytuł mistrza świata to o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie Krajowej Ligi Żużlowej. W nim Ultrapur Start Gniezno zmierzy się z OK Kolejarzem Opole. W pierwszej stolicy Polski prognozowana jest wręcz idealna pogoda do delektowania się żużlem.

ZOBACZ WIDEO: Co czeka Roberta Kościechę? Klarowna deklaracja prezesa GKM-u

Z kolei na 16:30 zaplanowano dwa mecze Metalkas 2. Ekstraligi. W pierwszym z nich Cellfast Wilki Krosno podejmą outsidera ligi Energa Wybrzeże Gdańsk. Eksperci i kibice nie dają większych szans przyjezdnym. Pogoda nie przeszkodzi organizatorom, więc wszystko już w rękach żużlowców.

O tej samej godzinie wystartuje pierwszy bieg meczu Innpro ROW Rybnik - #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Gospodarze w tym sezonie są w wybitnej formie, szczególnie na swoim torze. Goście przed startem rozgrywek byli skazywani na pożarcie, a bardzo pozytywnie zaskakują. Warunki pogodowe będą idealne, aby stworzyć widowisko żużlowe.

Sprawdź prognozę pogody dla Malilli --> TUTAJ Sprawdź prognozę pogody dla Gniezna --> TUTAJ Sprawdź prognozę pogody dla Krosna --> TUTAJ Sprawdź prognozę pogody dla Rybnika --> TUTAJ Zobacz także: Żużel. Włókniarz uwolnił wielki potencjał. Kwintet seniorów zagrał koncert na torze Falubazu! Żużel. Pedersen nie powołałby Madsena do kadry? "Jego postawa może mieć wpływ na resztę"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty