Żużel. Będą dodatkowe zawody młodzieżowe. Znamy uczestników i terminarz

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Oskar Stępień (w kasku niebieskim)
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Oskar Stępień (w kasku niebieskim)
zdjęcie autora artykułu

Już za kilka dni ruszy rywalizacja w ćwierćfinałach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Dla zespołów, które odpadły z tych rozgrywek też przewidziano dodatkowe zawody.

Sześć zespołów już na etapie eliminacji pożegnało się z walką o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Polski Związek Motorowy chcąc zapewnić zawodnikom tych ekip dodatkową jazdę zdecydował się utworzyć zawody szkoleniowe. W tym roku przystąpią do nich jednak tylko cztery zespoły, bowiem zaproszenia nie otrzymała reprezentacja Czech, a z tego obowiązku został zwolniony Włókniarz Częstochowa, który jako jedyny desygnował do boju dwa teamy.

Ci mniej doświadczeni juniorzy ekipy z północy województwa śląskiego też będą jednak występować w dodatkowych turniejach. Oni jednak pojadą w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Południowej. Pierwsza runda była zaplanowana kilka dni temu w Krośnie, ale nie odbyła się ze względu na warunki atmosferyczne.

Do zawodów szkoleniowych, które zostaną zainaugurowane już 19 czerwca wystartują: Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Polonia Piła, Unia Tarnów i OK Kolejarz Opole. Pierwszym gospodarzem został klub z województwa pomorskiego. Dzień później młodzież spotka się w Pile. Kolejne wydarzenia zaplanowano na 24 lipca w Tarnowie i 25 lipca w Opolu.

Zmagania będą się odbywać w ramach zawodów indywidualnych. Każda drużyna ma obowiązek zgłosić czterech żużlowców, którzy uzyskali licencję Ż w barwach danego ośrodka. Nie ma możliwości, by uczestnikiem turniejów szkoleniowych byli obcokrajowcy.

Czytaj także: - Z Cowry do najlepszej ligi świata - Transfer Cellfast Wilków nie był wcale taki oczywisty

ZOBACZ WIDEO: Magazyn PGE Ekstraligi. Cook, Kvech, Baron i Majewski gośćmi Puki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty