Żużel. To była różnica klas. Gdańszczanie walczyli w Krośnie tylko w pojedynczych biegach

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Norbert Krakowiak
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Norbert Krakowiak
zdjęcie autora artykułu

Seniorzy Cellfast Wilków Krosno tylko dwukrotnie przyjeżdżali na ostatnich miejscach w meczu z Energa Wybrzeżem. Krośnianie wygrali aż 57:33, a wynik zdecydowanie oddawał obraz tego spotkania.

Noty dla zawodników Cellfast Wilków Krosno: Kenneth Bjerre 5+. Zawodnik, który miał pierwotnie jeździć w Krajowej Lidze Żużlowej długo czekał na to, aż znajdzie swój docelowy klub. Postawili na niego krośnianie wobec kontuzji Dimitriego Berge i doświadczony żużlowiec się odpłacił, prezentując wysoką formę w meczu z gdańszczanami. Jonas Seifert-Salk 5. Duńczyk nawet jak nie miał dobrych startów, potrafił stoczyć ciekawą walkę na torze, z której zazwyczaj wychodził zwycięsko. Przegrał przez cały mecz tylko z dwoma rywalami i pokazał się z doskonałej strony w rywalizacji z zespołem, w którym zaczynał przygodę w Polsce. Patryk Wojdyło 4. Zaczął fatalnie, gdyż w pierwszych dwóch biegach zdobył tylko punkt. Później jednak dwukrotnie wygrywał w dobrym stylu. Norbert Krakowiak 5+. Zawodnik, który miał od początku sezonu problemy tym razem z Markiem Cieślakiem w parku maszyn zaprezentował się bardzo dobrze. Zdobył 12 punktów i bonus, tylko raz przegrywając z rywalem. Vaclav Milik 4. Czech od początku prezentował wysoką dyspozycję, chociaż nie był tak niełapalny jak kilku jego kolegów. Zdobył 9 punktów i bonus po tym, jak zaliczył 0 w 15. biegu. Piotr Świercz 3. W biegu młodzieżowców wygrał podwójnie, później jednak nie zdobywał już punktów. Przeciętny występ. Szymon Bańdur 4. Nie tylko pokonywał każdorazowo juniorów rywala, przyjechał też przed Mateuszem Tonderem. Solidny mecz w jego wykonaniu. Jakub Wieszczak brak oceny. Nie jechał. Noty dla zawodników Energa Wybrzeża Gdańsk: Nicolai Klindt 3+. Mocno nierówny występ. Z jednej strony dwa razy przyjechał pierwszy, z drugiej jednak dwukrotnie dojeżdżał na ostatniej pozycji. Mimo to pojechał w 15. biegu, gdyż to i tak był lepszy występ niż większości kolegów. Mateusz Tonder 1. Wrócił do składu, ale nie dał zbyt wielu argumentów, by w nim pozostać. Dwa razy pokazał się na torze i nie zdobył punktów. Do końca był zastępowany. Niels Kristian Iversen 4+. Zdobył 13 punktów w 6 biegach, jednak dwukrotnie przegrywał podwójnie. Mimo to był zdecydowanym liderem gdańskiej drużyny. Bartosz Tyburski brak oceny. Nie jechał.

ZOBACZ WIDEO: Nie pozostawia suchej nitki na zawodnikach. "Muszą szanować to, co inni dla nich robią"

Krzysztof Kasprzak 1. Przez cały mecz pokonał tylko jednego rywala, Jonasa Seiferta-Salka. W ubiegłym sezonie reprezentował krośnieński klub, tym razem poza jednym wyścigiem jechał biernie, a kwintesencją tego występu był "defekt" w 13. biegu, gdy jadąc ostatni zjechał z toru. Miłosz Wysocki 2+. Bardzo dobre starty, dużo gorzej na trasie. Wysocki wyjście spod taśmy ma opanowane na wysokim poziomie, brakuje mu niestety czegoś później. Na minus kolejna podwójna przegrana w biegu młodzieżowców. Bartosz Głogowski 1. Młody zawodnik wypożyczony z Abramczyk Polonii stara się, jednak niewiele z tego wychodzi. Ani przez chwilę nie był bliski punktów na torze w Krośnie. Tom Brennan 2+. Ambicji odmówić mu nie można. Teoretycznie ten występ nie wyglądał najgorzej, jednak patrząc na to kogo pokonał, wygląda to już dużo gorzej. Za jego plecami przyjechał tylko jeden senior rywali - Patryk Wojdyło i juniorzy.

SKALA OCEN 6 - fenomenalnie 5 - bardzo dobrze 4 - dobrze 3 - przeciętnie 2 - słabo 1 - bardzo słabo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty