Jednoznaczna deklaracja Sajfutdinowa ws. Grand Prix. "Nie chcę tam wracać". Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow
zdjęcie autora artykułu

Emil Sajfutdinow opowie o powodach, dla których nie chce wracać do Speedway Grand Prix. Sławomir Kryjom przekaże zaskakujące informacje o stanie zdrowia Damiana Ratajczaka. Więcej w czwartek w Magazynie PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty.

Już w piątek kolejna runda PGE Ekstraligi, a to oznacza Magazyn PGE Ekstraligi, który poprowadzi Mateusz Puka. W programie, oprócz znakomitych gości, nie zabraknie oczywiście zapowiedzi nadchodzących spotkań w najlepszej żużlowej lidze świata.

"Nie chcę tam wracać"

- Przemyślałem sporo i obecnie nie chcę tam wracać. Chyba trzeba zamknąć ten temat. Nie ma żadnych szans na powrót - przyznaje Emil Sajfutdinow. Rosjanin z polskim paszportem już trzeci sezon z rzędu nie startuje w Speedway Grand Prix. Wszystko ma oczywiście związek z napaścią Władimira Putina na Ukrainę. W konsekwencji żużlowcy z Rosji zostali wykluczeni z mistrzowskiego cyklu.

Nadal do niego nie powrócili i wiele wskazuje na to, że się to w najbliższych latach nie zmieni. Nawet, mimo że wielu fanów chce znów zobaczyć w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Artioma Łagutę oraz Emila Sajfutdinowa. Gość naszego programu w trakcie jego trwania dokładnie przedstawi swoją motywację do takiej decyzji. A ta wydaje się być całkiem zaskakująca. Taka deklaracja może zakończyć pewne dyskusje.

Nie zabraknie tematów słabszej dyspozycji 34-latka w ostatnich spotkaniach. Ten bez owijania w bawełnę przyzna, skąd wzięły się pewne kłopoty i co trzeba poprawić. Sporo czasu poświęcił także juniorom KS Apatora Toruń. Jak się okazuje, sam starał się im pomóc. Zdradzi też, jak prezentują się na treningach. - Problem jest w głowie - twierdzi jednoznacznie. Czy zatem jest szansa na poprawę wyników młodzieżowców? Nie zabraknie również kwestii negocjacji z klubem z województwa kujawsko-pomorskiego oraz relacji Sajfutdinowa z Fogo Unią.

ZOBACZ WIDEO: Nie tylko Unia Leszno. Było więcej chętnych na Bena Cooka

"Jesteśmy zaskoczeni"

Nie da się ukryć, że drużyna z województwa wielkopolskiego jest jedną z najbardziej pechowych w Polsce w ostatnich sezonach. Cały czas do zdrowia powracają Janusz Kołodziej oraz Damian Ratajczak, a kilka dni temu do tego grona dołączył Andrzej Lebiediew. Sławomir Kryjom zdradzi, jaki jest stan Łotysza. Wiadomo także, że czeka go minimum czterotygodniowa przerwa.

29-latek kontuzję odniósł po ostrym ataku Oskara Fajfera. Jak zachowanie Polaka ocenia gość naszego programu? Przypomnijmy, że jego postawę bronił Władysław Komarnicki. Większość jednakże domagała się czerwonej kartki. Pozostając w temacie tego rodzaju kary, to w tym momencie jest ona praktycznie nieużywana. Zresztą jej konsekwencje są małe. Czy w opinii obecnego dyrektora sportowego Unii, powinno się to zmienić?

- Jesteśmy zaskoczeni - mówi Kryjom o rehabilitacji Damiana Ratajczaka. Co to oznacza? Czy leszczyński junior pojawi się na torze już niedługo? Jaka przyszłość czeka Bartosza Smektałę. Już w najbliższym czasie grozi mu odsunięcie od składu? Co po powrocie Kołodzieja stanie się z silnikami, na których obecnie startuje Nazar Parnicki? Czy w Lesznie myślą już o transferach na nadchodzący sezon?

Jedna z niespodzianek sezonu

Jakub Stojanowski w obecnej chwili może pochwalić się średnią 1,364 punktu na jeden bieg i 37. miejscem na liście klasyfikacyjnej PGE Ekstraligi. To oznacza, że punktuje on lepiej niż, chociażby Paweł Przedpełski czy Bartosz Smektała. Co stoi za jego eksplozją formy? Czy wydarzyło się coś szczególnego, dzięki czemu nastąpił taki przełom?

Nie zabraknie również tematu nadchodzącej konfrontacji z Orlen Oil Motorem Lublin. W nim rywalami gorzowskiego młodzieżowca będą Wiktor Przyjemski i Bartosz Bańbor. Czy 20-latek dodatkowo nakręca się na pojedynki z tą dwójką? Jakie ma w ogóle plany na przyszłość? W końcu po tym sezonie zakończy wiek juniora. Będzie chciał zostać w ebut.pl Stali czy może zejść szczebel lub dwa niżej?

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 20 czerwca, o godz. 13:00. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.

Czytaj także: > Tobiasz Musielak przyznaje wprost. Tego żałuje po meczu z Polonią > Niesamowita metamorfoza zawodnika Stali. Smektała pogrążony w marazmie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty