Żużel. W tym też Motor pokazał wyższość nad Stalą na jej terenie. Cenne zdobycze Sadurskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski w białym kasku
Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski w białym kasku
zdjęcie autora artykułu

Niedzielny mecz ebut.pl Stali z Orlen Oil Motorem był starciem wicelidera i tabeli PGE Ekstraligi, a także wicelidera i lidera rankingu juniorów. W obu przypadkach lublinianie zdystansowali gorzowian, pokazując im brutalnie miejsce w szeregu.

I tak duża przewaga Orlen Oil Motoru Lublin nad ebut.pl Stalą Gorzów w młodzieżowej klasyfikacji jeszcze wzrosła po niedzielnej potyczce tych drużyn w mieście nad Wartą. Wiktor Przyjemski i Bartosz Bańbor przywieźli dla "Koziołków" 9 punktów z bonusem, z kolei Oskar Paluch i Jakub Stojanowski zaledwie jeden. Wyższość więc przyjezdni, którzy też w niedzielę zdobyli w Pile mistrzostwo Europy par do lat 19, pokazali wyraźnie.

W 9. rundzie PGE Ekstraligi mierzyły się również dwie kolejne ekipy rankingu juniorów. Rywalizacja była zażarta i nieznacznie lepiej wypadł ZOOleszcz GKM Grudziądz (7+1 do 6), jednak Krzysztof Sadurski z NovyHotel Falubazu Zielona Góra tym, że pokonał w drugiej fazie zawodów dwóch seniorów (Jaimona Lidseya i Kacpra Pludrę) walnie przyczynił się do obrony przez beniaminka punktu bonusowego za dwumecz.

Na dnie widocznej poniżej tabeli znajduje się KS Apator Toruń. Dyspozycja juniorów tego zespołu spada z tygodnia na tydzień, co uwypukla się szczególnie wtedy, gdy jeżdżą poza Motoareną. W pięciu wyjazdowych meczach w tym roku przywieźli oni zaledwie 8 punktów.

Ranking juniorów PGE Ekstraligi:

M.DrużynaNajl. zawodnikMeczePkt+bon.Śr. mecz.Pokonani seniorzy
1.MotorPrzyjemski975+138,3315
2.StalPaluch856+127,0010
3.GKMŁobodziński855+116,887
4.FalubazSadurski951+55,676
5.UniaMencel950+75,569
6.SpartaKrawczyk835+84,387
7.WłókniarzKupiec831+63,884
8.ApatorLewandowski934+43,782
DokonanieDrużyna / ZawodnikWynik
Najlepszy występ drużynowyMotor z Falubazem (dom)11+3
Najlepszy występ indywidualnyPrzyjemski (Motor) z Unią (wyjazd)10+1
Najwięcej pokonanych seniorówPrzyjemski (Motor)11
Najwyższa średnia w biegach do lat 21 (ind.)Przyjemski (Motor)2,778
Najwyższa średnia w biegach do lat 21 (druż.)Motor4,111

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia na polskim stadionie. Nie żyje kibic Jest decyzja. Znamy datę powtórki meczu we Wrocławiu

ZOBACZ WIDEO: Prezes GKM-u tłumaczy koncepcję. Przyznaje, na kogo nie było go stać

Źródło artykułu: WP SportoweFakty