Żużel. Polacy poznali rywali w walce o Mistrzostwo Europy. Lista startowa półfinału w Pilźnie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski
zdjęcie autora artykułu

Już w ostatnią sobotę czerwca w czeskim Pilźnie odbędzie się pierwszy z tegorocznych półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19. W zawodach tych wystartuje trzech Polaków i będą oni faworytami do awansu do finału.

Na liście startowej półfinału IMEJ do lat 19 znalazło się trzech reprezentantów Polski. Są to zawodnicy, którzy zajęli trzy czołowe miejsca w finale Brązowego Kasku, czyli Wiktor Przyjemski, Paweł Trześniewski oraz Bartosz Bańbor. Cała trójka przed kilkoma dniami wywalczyła w Pile Mistrzostwo Europy Par do lat 19. Teraz wszyscy indywidualnie powalczą o finał kolejnej imprezy.

Niewątpliwie Polacy są głównymi faworytami do awansu do turnieju finałowego, zaplanowanego na 3 października w niemieckim Herxheim. W czołowej ósemce z pewnością będą chcieli znaleźć się również inni finaliści cyklu SGP2, jak choćby Ukrainiec Nazar Parnicki, czy Duńczycy Villads Nagel, czy Mikkel Andersen.

Na liście startowej widnieje jeszcze nazwisko zawodnika gospodarzy, który również byłby jednym z faworytów. Adam Bednar - bo o nim mowa - w zeszłym tygodniu w zmaganiach ligi czeskiej nabawił się jednak urazu ręki, który wykluczył go z jazdy na kilka tygodni. Tym samym najpewniej jego miejsce zajmie pierwszy rezerwowy - Matej Fryza.

ZOBACZ WIDEO: Piotr Baron mówi wprost. "Strasznie ciężko tym chłopakom pomóc"

Drugi turniej półfinałowy zaplanowano na 20 lipca w fińskim Varkaus. Z obydwu imprez awans do finału powinni uzyskać zawodnicy z czołowych ósemek klasyfikacji. Jeśli jednak nie będzie w tym gronie żadnego Niemca (ten kraj jest gospodarzem finału), wówczas z fińskiego turnieju premiowanych będzie siedmiu zawodników.

Lista startowa 1. Półfinału do Indywidualnych Mistrzostw Europy do lat 19 - Pilzno, 29 czerwca 2024: 1. Patrick Hyjek (Niemcy) 2. Nazar Parnicki (Ukraina) 3. Jaroslav Vanicek (Czechy) 4. Villads Nagel (Dania) 5. Roman Kapustin (Ukraina) 6. Luke Killeen (Wielka Brytania) 7. Wiktor Przyjemski (Polska) 8. Anton Jansson (Szwecja) 9. Bartosz Bańbor (Polska) 10. Matous Kamenik (Czechy) 11. Dante Johansson (Szwecja) 12. Paweł Trześniewski (Polska) 13. Mikkel Andersen (Dania) 14. Niek Meijerink (Holandia) 15. Ashton Boughen (Wielka Brytania) 16. Adam Bubba Bednar (Czechy) 17. Matej Fryza (Czechy) - rezerwa 18. Bruno Belan (Czechy) - rezerwa

Czytaj także: Trener Fogo Unii zadowolony z atmosfery w zespole "Jeden drugiemu pomaga" Wierzy, że stamtąd przeniesie swoje dobre wyniki. "Mniejsza presja, można się bardziej pobawić"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty