Żużel. Wierzy, że stamtąd przeniesie swoje dobre wyniki. "Mniejsza presja, można się bardziej pobawić"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kacper Pludra z lewej
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Kacper Pludra z lewej

Trzy punkty wywalczył w niedzielę Kacper Pludra dla ZOOleszcz GKM-u Grudziądz w wygranym meczu nad NovyHotel Falubazem Zielona Góra (47:43). Zawodnik nie ukrywa, że szuka cały czas dobrej formy.

ZOOleszcz GKM Grudziądz nieznacznie, ale pokonał w niedzielę NovyHotel Falubaz Zielona Góra. Trzy ważne oczka wywalczył Kacper Pludra, który na pewno jednak oczekiwałby znacznie okazalszych zdobyczy na swoim koncie w tym sezonie. Wejście w wiek seniora jest dla niego jednak bardzo trudne.

- Cały czas trenuję i robię wszystko, aby było lepiej, a wyjazdy do Szwecji na pewno gdzieś mi w tym pomagają. Jeżdżę tam na nieco innych torach, a jest tam inna atmosfera, mniejsza presja i można się bardziej pobawić żużlem. [...] Mam nadzieję, że tamte wyniki przeniosą się wkrótce do Polski - przyznał po meczu w Ekstraliga Media Center.

Zawodnik ten w niedzielę zaprezentował się w trzecim i piątym wyścigu. Kolejny raz na torze pojawił się jednak dopiero w dziesiątej gonitwie. - Miałem sporą przerwę, a jeszcze wpadło te kilka minut dodatkowo przez naszych kibiców (więcej o tym TUTAJ). Po tak długiej przerwie warunki torowe naprawdę mocno się zmieniły. Próbowaliśmy dostroić sprzęt, aby wrócić do optymalnych ustawień i dobrej prędkości, ale było ciężko - dodał.

Teraz przed ZOOleszcz GKM-em Grudziądz bardzo trudny wyjazd, bo do Wrocławia. - Jako sportowcy dajemy z siebie wszystko i chcemy wygrywać. Ja się skupiam jednak na najbliższym meczu, a nie na tym, co za dwa tygodnie - skomentował Pludra.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty