Żużel. Zbliża się runda SEC w Grudziądzu. Poznaliśmy listę startową tych zawodów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej na prowadzeniu
WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej na prowadzeniu
zdjęcie autora artykułu

Na przyszłą sobotę w Grudziądzu planowana jest druga tegoroczna runda finałowa cyklu TAURON SEC. W środę ogłoszono oficjalną listę startową tej imprezy.

Rywalizacja w TAURON SEC w sezonie 2024 rozpoczęła się w czerwcu w Debreczynie, gdzie zwycięstwo odnotował triumfator tego cyklu sprzed siedmiu lat - Andrzej Lebiediew. Łotysz stracił na Węgrzech zaledwie punkt i został pierwszym liderem klasyfikacji przejściowej Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Na drugim miejscu plasuje się Maciej Janowski, a na czwartym Patryk Dudek. Siódmą i ósmą pozycję zajmują z kolei Piotr Pawlicki i Kacper Woryna. W Debreczynie czternasty był Bartłomiej Kowalski, który zastępował wówczas kontuzjowanego Janusza Kołodzieja. Ten powrócił już do ścigania i nie zabraknie go drugiej z czterech finałowych imprez. Odbędzie się ona w sobotę 20 lipca w Grudziądzu (początek o godz. 20:00).

W obsadzie znajduje się również wciąż pauzujący Dimitri Berge, czyli inny stały uczestnik TAURON SEC. Reprezentant Francji walczy o powrót do ścigania. Jeżeli nie udałoby mu się to na najbliższą rundę, zastąpi go ponownie Jacob Thorssell, a więc nominalny rezerwowy. Szwed jechał już za Berge na Węgrzech i zajął trzecie miejsce.

Przypomnijmy, że "dziką kartę" na zmagania na grudziądzkim stadionie otrzymał Australijczyk Max Fricke. To pierwsza taka sytuacja w historii IME, by możliwość startu w nich otrzymał zawodnik z innego kontynentu. Jak wiadomo, na co dzień broni on barw miejscowego ZOOleszcz GKM-u.

Lista startowa 2. finału SEC:

1. Patryk Dudek (Polska) #692 2. Max Fricke (Australia) #16 3. Norick Bloedorn (Niemcy) #37 4. Timo Lahti (Szwecja) #98 5. Maciej Janowski (Polska) #71 6. Janusz Kołodziej (Polska) #333 7. Leon Madsen (Dania) #30 8. Piotr Pawlicki (Polska) #777 9. Anders Thomsen (Dania) #105 10. Rasmus Jensen (Dania) #67 11. Vaclav Milik (Czechy) #225 12. Mikkel Michelsen (Dania) #155 13. Andrzej Lebiediew (Łotwa) #29 14. Jewgienij Kostygow (Łotwa) #113 15. Kacper Woryna (Polska) #223 16. Dimitri Berge (Francja) #96

17. Kacper Łobodziński (Polska) #17 18. Kevin Małkiewicz (Polska) #18

CZYTAJ WIĘCEJ: Pościg XX wieku. Tomasz Gollob dokonał we Wrocławiu niemożliwego Problemy osobiste, zdrowotne i sportowe. Oto najwięksi nieobecni SoN

ZOBACZ WIDEO: Rok temu frustrował się jazdą w Grand Prix. Teraz walczy o medal

Źródło artykułu: WP SportoweFakty