Żużel. Artiom Łaguta może wywalczyć kolejny medal. Jest w jednej drużynie ze Słowakami

WP SportoweFakty / Michał Chęć

W niedzielę dobiegną końca rozgrywki czeskiej Extraligi. Najbliżej zwycięstwa jest SC Dynamax Żarnovica, które ostatnią rundę odjedzie na własnym torze. Gospodarze będą mogli liczyć na wsparcie mistrza świata.

Tegoroczne rozgrywki Extraligi składają się z czterech turniejów - po jednym na torze każdego uczestnika. Liderem tabeli jest SC Dynamax Zarnovica, które o jeden punkt wyprzedza AMK Zlata Prilba Pardubice.

Interesująco zapowiada się także walka o brąz pomiędzy praską Marketą a AK Slany. W składzie tej drugiej ekipy znaleźli się Robert Chmiel i Jakub Jamróg.

Gwiazdą turnieju będzie Artiom Łaguta. Indywidualny mistrz świata z 2021 roku ponownie pojawi się w barwach klubu z Żarnovicy. Jego średnia w rozgrywkach Extraligi jest imponująca. Zdobył 41 punktów w 15 wyścigach, co daje średnio 2,733 pkt/bieg.

Oprócz Rosjanina z polskim paszportem w zestawieniu gospodarzy znalazł się Bartłomiej Kowalski. Skład uzupełnią Słowacy Jakub Valković i Filip Kasan oraz Austriak Sebastian Koessler.

Podkreślmy, że Łaguta i Kowalski wywalczyli w tym sezonie już srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Ich Betard Sparta Wrocław przegrała finałowy dwumecz z Orlen Oil Motorem Lublin.

Początek zawodów zaplanowano na godz. 14:00. Wyniki turnieju pojawią się na portalu WP SportoweFakty.