Żużel. Ten stadion nigdy nie został dokończony. Czy jest szansa na modernizację?

WP SportoweFakty / Patryk Kowalski
WP SportoweFakty / Patryk Kowalski

Kilkanaście lat temu stadion Włókniarza Częstochowa był najładniejszym w Polsce. Dziś ustępuje tym, które zostały wybudowane później. Czy jest szansa na to, że obiekt przy ul. Olsztyńskiej zostanie zmodernizowany?

Ponad 16 tysięcy miejsc siedzących, nowoczesna wieżyczka i sztuczne oświetlenie - gdy w 2007 roku oddawano do użytku zmodernizowany stadion Włókniarza Częstochowa, śmiało można go było uznawać za najpiękniejszy w Polsce.

Wszak wcześniej był to obiekt zaniedbany, na którym były połamane drewniane ławki, a o oświetleniu nikt nawet nie marzył. O tym, jak dawniej wyglądał stadion, przypomina dziś park maszyn i budynki klubowe.

W pierwotnych planach miała tam powstać kryta trybuna, a pod nią park maszyn. Skończyło się tylko na zapowiedziach. W przyszłym roku minie 18 lat od momentu zakończenia prac na częstochowskim stadionie, a nowej trybuny jak nie było, tak nie ma.

ZOBACZ WIDEO: Włókniarz może spaść z PGE Ekstraligi. Cieślak zaniepokoił kibiców

Czy jest szansa na to, że stadion Włókniarza kiedykolwiek zostanie dokończony? Sprawdziliśmy to w częstochowskim magistracie.

- W obecnej sytuacji budżetowej miasta generalnym priorytetem muszą być inwestycje, na które miasto jest w stanie uzyskać dofinansowanie zewnętrzne, w tym oczywiście unijne - otwarcie powiedział nam rzecznik UM Częstochowy, Włodzimierz Tutaj.

- W projekcie budżetu na 2025 r. oraz w prognozie na kolejne lata zaplanowana jest pewna pula na zadanie związane z przygotowaniem rozbudowy infrastruktury sportowej. Na dokumentację będzie jednak szansa w przypadku tych zadań, w których będzie możliwość sięgania po środki zewnętrzne - dodał.

Miasto planuje inwestycję w stadion piłkarski. Najprawdopodobniej żużlowy obiekt będzie musiał jeszcze poczekać na kolejne prace.

- Włókniarz ma oczywiście swoje potrzeby, bo modernizacja stadionu była już dość dawno, a oczekiwania co do funkcjonalności i standardu obiektów sportowych są coraz wyższe. O większych inwestycjach wyłącznie ze środków własnych trzeba jednak mówić w dalszej perspektywie czasowej, w sytuacji widocznej poprawy możliwości finansowych miasta - zakończył Tutaj.

Komentarze (6)
avatar
kibic_prawdziwy
28 min temu
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
nowy stadion dla Rakowa !!! 
avatar
Bartosz Reimann
1 h temu
Zgłoś do moderacji
6
0
Odpowiedz
Po co rozbudowywać stadion dla nierentownego sportu? 
avatar
perlusconii
1 h temu
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
ludzie, spojrzcie jak wyglada miasto Czestochowa. Oczy bola. Wydawac kase na stadion to by bylo zlodziejstwo 
avatar
absolutnie nikt
3 h temu
Zgłoś do moderacji
6
2
Odpowiedz
Tak, tak ... rozbudowa stadionu to jest to czego teraz najbardziej potrzeba! Większość klubów zadłużona, liczba polskich zawodników maleje, a geniusz dziennikarstwa mówi o medarnizacjach stadio Czytaj całość
avatar
Zamknięta w klatce pożądania
3 h temu
Zgłoś do moderacji
3
1
Odpowiedz
Trzeba walczyć o modernizację już teraz. Po spadku, projekt remontu pójdzie da półkę.