Siedem klubów Metalkas 2. Ekstraligi otrzymało od Zespołu ds. Licencji Ligowych licencję warunkową, jednakże przy pięciu ośrodkach widnieje adnotacja "z odstępstwem". Autona Unia Tarnów jest jednym klubem z innym rodzajem licencji, a konkretnie z dokumentem nadzorowanym.
Nie jest tajemnicą, że władze polskiego żużla chcą na bieżąco śledzić losy beniaminka zaplecza PGE Ekstraligi. Druga sprawa, że klub musi również poprawić infrastrukturę stadionu. Wszelkie prace na obiekcie przy ulicy Zbylitowskiej mają kosztować nawet 5 milionów złotych. Za te pieniądze ma zostać wykonane odwodnienie toru, wymiana oświetlenia oraz band.
Pomóc miałoby także miasto. - Rozmawiałem na ten temat z prezydentem Tarnowa. On chce to wykonać, ale budżetowo to mu się nie spina. Prosił o pomoc, moja poprawka - 5 milionów, to jest ta wartość, która zamknie budżet na to zadanie i umożliwi start żużlowcom - powiedział w audycji "Słowo w słowo" na antenie RDN Małopolska radny sejmiku Józef Gawron.
ZOBACZ WIDEO: Afera w polskiej kadrze. Trener z zawodniczką do dziś nie porozmawiali
Gawron chce również, aby usługi promocyjne poprzez sport żużlowy wykupiło Województwo Małopolskie, które miało swój duży wpływ na to, że tarnowianie przystąpili w tym roku do rozgrywek ligowych.
- Udało mi się wtedy przekonać zarząd, bo działo się to bardzo szybko i w ostatniej chwili. Teraz chciałem zabezpieczyć w budżecie województwa środki na usługi reklamowe. To są dobrze wydane pieniądze, ponieważ Małopolska zyskuje. Mecze żużlowe będą transmitowane w telewizji. To jest liga wyższa, więc pakiet tych usług z definicji musi być droższy, stąd i większe środki są na to przeznaczone - dodał Gawron.
Sprzedaż usług reklamowych miałoby wzbogacić klub o dwa miliony złotych. O tym, czy - i ewentualnie w jakim zakresie Unia będzie mogła liczyć na wsparcie ze strony sejmiku, dowiemy się 30 grudnia.
pomiędzy Tarnowem a Mościcami n.p. w okolicach Chyszowa